Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zwrot używanego produktu zakupionego na Allegro - produkt niezgodny z opisem

Autor: Małgorzata Rybarczyk • Opublikowane: 16.09.2018

Wystawiłem używany produkt - procesor komputerowy na aukcji Allegro. Osoba zakupiła ten produkt, następnie zwróciła, go twierdząc, że produkt jest niezgodny z opisem na aukcji (ponieważ procesor nie został wysłany w oryginalnym pudełku). W jakim terminie muszę zwrócić tej osobie pieniądze? Problem jest w tym że wydałem już pieniądze.

Małgorzata Rybarczyk

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Odstąpienie od umowy wzajemnej, takiej jak umowa sprzedaży, charakteryzuje się tym, iż strony powinny dokonać zwrotu wzajemnych świadczeń. Ustawodawca nie przewidział dla odstąpienia konkretnego terminu w którym nastąpi zwrot świadczenia pieniężnego, zakładając iż świadczenia będą zwracane jednocześnie a jeżeli to jest niemożliwe to niezwłocznie. Zwykło się do tej pory przyjmować, iż niezwłocznie to okres nie dłuższy niż 2 tygodnie. A zatem z chwilą, gdy dotarło do Pana oświadczenie kupującego, iż odstępuje od umowy, i otrzymał Pan zwrot procesora odesłanego do Pana przez kupującego, to powinien Pan dokonać zwrotu ceny, która została przez kupującego uiszczona przy zakupie procesora.

 

Jeżeli nie otrzymał Pan jeszcze zwrotu procesora, to może się Pan powstrzymać ze zwrotem pieniędzy do chwili otrzymania przesyłki z procesorem i ewentualnego jego sprawdzenia. Jeżeli zaś kupujący odesłał już Panu procesor, to aby „zagrać na czas”, może Pan wezwać kupującego do wskazanie numeru rachunku bankowego, na jaki powinna zostać dokonana wpłata. Jeżeli zrobi Pan to listem poleconym, to może Pan zyskać nawet kilka tygodni. Zanim otrzyma Pan odpowiedź od kupującego, zawsze się może Pan tłumaczyć, iż nie wiedział Pan, na jaki rachunek powinny zostać zwrócone pieniądze.  

 

Proszę też pamiętać, iż jeżeli kupujący wezwie Pana do zwrotu pieniędzy i wyznaczy Panu termin na dokonanie zapłaty, to z chwilą, gdy nie dokona Pan zapłaty w terminie, kupujący będzie mógł naliczyć odsetki ustawowe za opóźnienie w zapłacie należności. Otrzymanie wezwania do zapłaty jest także przeważnie pierwszym krokiem przed ewentualnym powództwem sądowym, zatem aby nie narażać się na koszty związane z powództwem sądowym, najpóźniej z chwilą otrzymania wezwania do zapłaty powinien Pan zwrócić kupującemu cenę za procesor. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustalił Pan z kupującym inny dogodny dla Pana termin lub ratalną spłatę zobowiązania, ale powinien Pan uzgodnić to z kupującym w takim sposób, aby mieć potwierdzenie na piśmie Państwa ustaleń, w przypadku ewentualnego późniejszego sporu w tym zakresie.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 8 plus 7 =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Brak kwoty minimalnej dla produktu na aukcji internetowej

Na internetowym portalu aukcyjnym wystawiłem przedmiot, który w opisie wyceniłem na 6000 zł. Jednak popełniłem błąd nie wyznaczając kwoty minimalnej zakupu. Wykorzystał to kupujący, licytując kilka sekund przed końcem aukcji. W rozmowie telefonicznej zażądał wydania przedmiotu,

Wydanie towaru niezgodnego z opisem

Zakupiłem na Allegro przez opcję „Kup teraz” traktor. Zgodnie z opisem aukcji i z dodatkowymi zapewnieniami sprzedającego, pojazd miał nowe ogumienie (o wartości kilku tysięcy złotych). Po dokonaniu zakupu sprzedający poinformował mnie, że traktor czeka na odbiór, ale bez nowy

Zakup samochodu przez opcję `Kup teraz` na Allegro za niską cenę

Przeglądając oferty internetowego portalu aukcyjnego Allegro znalazłem auto, które wzbudziło moje zainteresowanie. Po obejrzeniu zdjęć, dokładnym przeczytaniu opisu i zaakceptowaniu ceny, kliknąłem na opcję „Kup teraz”. Kupiłem je za 2550 zł. Skontaktowałem się więc ze sp
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »