Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zmiany wpisu w CEiDG dotyczącego miejsca wykonywania działalności gospodarczej

Autor: Małgorzata Zegarowicz-Sobuń • Opublikowane: 15.01.2019

Czy muszę dokonać zmiany wpisu w CEiDG dotyczącego stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli mieszkanie wskazane w wyżej wymienionym polu będzie wynajmowane w ramach tejże działalności po dodaniu dodatkowego PKD kod 68.20.Z? Moja przeważająca działalność to PKD kod 62.01.Z.

Monika Wycykał

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Prowadzona przez Pana działalność gospodarcza oznaczona kodem 62.01. Z oznacza działalność związaną z oprogramowaniem. Natomiast działalność gospodarcza, do której przypisany jest kod 68.20.Z, obejmuje działalność wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

 

Jak pisał Pan, przeważająca działalność określona jest kodem 62.01.Z. Jak rozumiem, mieszkanie, w którym prowadzi Pan działalność gospodarczą, po rozszerzeniu jej zakresu o wynajem i zarządzanie nieruchomościami będzie mogło być przedmiotem takiego wynajmu.

Obowiązująca od kilku miesięcy ustawa o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy, podobnie jak poprzednio obowiązująca ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, nakłada na przedsiębiorcę szereg obowiązków związanych z aktualizacja danych podlegających wpisowi do CEIDG.

 

Zgodnie z art. 15 ustawy przedsiębiorca jest obowiązany złożyć wniosek o zmianę wpisu w CEIDG w terminie 7 dni od dnia zmiany danych. Zmiana wpisu obejmuje takie dane jak: imię i nazwisko przedsiębiorcy, dodatkowe określenia, które przedsiębiorca włącza do firmy, o ile przedsiębiorca takich używa; zmiana w informacji o obywatelstwie przedsiębiorcy.

 

Tak samo zgłoszeniu podlega każda zmiana dotycząca adresu do doręczeń oraz adresu stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej oraz innych danych kontaktowych przedsiębiorcy, w szczególności adresu poczty elektronicznej, czy strony internetowej, zmiana numeru telefonu, o ile dane te zostały zgłoszone przez przedsiębiorcę we wniosku o wpis do CEIDG.


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Zgłoszeniu podlega także zmiana dotycząca przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej według PKD na poziomie podklasy, w tym jednego przedmiotu przeważającej działalności, zmiana dotycząca daty rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej, danych innego niż wymieniony w art. 5 ust. 2 pkt 7, 8 i 11 przedstawiciela ustawowego, o ile są wymagane; daty zawieszenia i wznowienia wykonywania działalności gospodarczej, zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej, o ile została zgłoszona we wniosku o wpis do CEIDG oraz dotycząca informacji o istnieniu lub ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej, o ile została zgłoszona we wniosku o wpis do CEIDG.

 

Przedsiębiorca jest obowiązany złożyć wniosek o jego wykreślenie z CEIDG w przypadku zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej lub przekształcenia przedsiębiorcy  będącego osobą fizyczną wykonującą we własnym imieniu działalność gospodarczą w jednoosobową spółkę kapitałową, a także wniosek o zmianę danych zawartych w żądaniach dotyczących wpisu albo zmiany wpisu do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON) oraz zgłoszenia identyfikacyjnego albo aktualizacyjnego, o którym mowa w przepisach o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników niepodlegających wpisowi do CEIDG.

 

Jako przedsiębiorca jest Pan zobowiązany posiadać adres do korespondencji oraz adres głównego miejsca wykonywania działalności. Jeżeli nieruchomość, w której prowadzi Pan działalność, będzie przedmiotem najmu osobie trzeciej i wówczas nie będzie stanowiła miejsca wykonywania Pańskiej działalności gospodarczej, to z natury rzeczy ciąży na Panu powinność zgłoszenia zmiany do CEIDG.  

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • pięć + 3 =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Usługi zwolnione z VAT przed zmianą ustawy a stan w 2011 r.

Prowadzę działalność gospodarczą o kodzie 90.01.Z (wystawianie przedstawień artystycznych), reprezentuję artystę i fakturuję jego honoraria powiększone o moją prowizję. Do 2010 r. korzystałem ze zwolnienia z VAT. Obecnie nie wiem, jak interpretować art. 43 ust. 1 pkt&nbs

Wykonana usługa a wpis do ewidencji

Jestem osobą fizyczną. Czy podpisanie umowy z kontrahentem na usługę, której nie wpisałem do ewidencji działalności gospodarczej, może skutkować nieważnością umowy? Wpis do ewidencji uzupełniłem dopiero po roku. Usługę wykonuję ja. Czynności w ramach tej umowy mają char

Zaległe należności dla urzędu skarbowego i ZUS z tytułu prowadzenia firmy

W 2007 r. wyjechałem za granicę, nie likwidując firmy (działalność osoby fizycznej). Nie płaciłem należności ani urzędowi skarbowemu, ani ZUS. Czy w tym przypadku możliwe jest przedawnienie wierzytelności? Czy mogę reaktywować swoją działalność? Czy długi będę mógł spłacać
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »