.
Mamy 12 503 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Ile się czeka na wydanie zielonej karty?

Autor: Małgorzata Rybarczyk • Opublikowane: 18.10.2012

Narzeczony mieszka w Irlandii. W Polsce starał się o zieloną kartę, dopiero niedawno dostał z ambasady amerykańskiej w Warszawie wezwanie do odbioru dokumentu. Poprosił o przesłanie go do ambasady w Dublinie. Ta po jakimś czasie wezwała go do dostarczenia dokumentów. Obecnie już miesiąc czeka na wyznaczenie daty odbioru zielonej karty – czy należy się niepokoić?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Okres oczekiwania w okolicach 1 miesiąca na kolejne kroki w sprawie zielonej karty nie jest niczym niepokojącym, bowiem do ambasady wpływa codziennie kilkadziesiąt podań i niezbędnych dokumentów. Oczekiwanie takie może trwać nawet około 3 miesięcy. Ale oczywiście rozumiem Państwa niepokój i niecierpliwość.

 

W związku z powyższym narzeczony winien skontaktować się z ambasadą w Dublinie (ponieważ to oni wzywali narzeczonego do przedłożenia brakujących dokumentów) i zapytać o termin stawiennictwa w sprawie wydania zielonej karty. Zapytanie takie należy skierować w formie pisemnej za pośrednictwem poczty (za potwierdzeniem obioru) lub najlepiej poprzez stronę internetowa ambasady.

 

Oczywiście narzeczony może także udać się bezpośrednio do ambasady i zapytać na miejscu o formalności związane z wydaniem mu zielonej karty.

 

Mogą także Państwo skorzystać ze strony http://travel.state.gov/, gdzie po wpisaniu numeru sprawy mogą Państwo sprawdzić, czy jest wyznaczony termin spotkania.

 

Proszę pamiętać, że w sytuacji gdy narzeczony ubiega się o wizę, to zgodnie z § 203g ustawy o imigracji i obywatelstwie „osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną zobowiązana jest stawić się na rozmowę z konsulem w ciągu roku od daty powiadomienia o otrzymaniu przez Ambasadę wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia jej sprawy”. Jeżeli Pani narzeczony nie stawi się w ciągu roku od daty podanej w tym liście, podanie o wizę oraz petycja złożona dla Pani narzeczonego zostaną unieważnione.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • jeden plus 1 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »