Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zielona karta

Autor: Małgorzata Rybarczyk • Opublikowane: 18.10.2012

Narzeczony mieszka w Irlandii. W Polsce starał się o zieloną kartę, dopiero niedawno dostał z ambasady amerykańskiej w Warszawie wezwanie do odbioru dokumentu. Poprosił o przesłanie go do ambasady w Dublinie. Ta po jakimś czasie wezwała go do dostarczenia dokumentów. Obecnie już miesiąc czeka na wyznaczenie daty odbioru zielonej karty – czy należy się niepokoić?

Małgorzata Rybarczyk

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Okres oczekiwania w okolicach 1 miesiąca na kolejne kroki w sprawie zielonej karty nie jest niczym niepokojącym, bowiem do ambasady wpływa codziennie kilkadziesiąt podań i niezbędnych dokumentów. Oczekiwanie takie może trwać nawet około 3 miesięcy. Ale oczywiście rozumiem Państwa niepokój i niecierpliwość.

 

W związku z powyższym narzeczony winien skontaktować się z ambasadą w Dublinie (ponieważ to oni wzywali narzeczonego do przedłożenia brakujących dokumentów) i zapytać o termin stawiennictwa w sprawie wydania zielonej karty. Zapytanie takie należy skierować w formie pisemnej za pośrednictwem poczty (za potwierdzeniem obioru) lub najlepiej poprzez stronę internetowa ambasady.

 

Oczywiście narzeczony może także udać się bezpośrednio do ambasady i zapytać na miejscu o formalności związane z wydaniem mu zielonej karty.

 

Mogą także Państwo skorzystać ze strony http://travel.state.gov/, gdzie po wpisaniu numeru sprawy mogą Państwo sprawdzić, czy jest wyznaczony termin spotkania.

 

Proszę pamiętać, że w sytuacji gdy narzeczony ubiega się o wizę, to zgodnie z § 203g ustawy o imigracji i obywatelstwie „osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną zobowiązana jest stawić się na rozmowę z konsulem w ciągu roku od daty powiadomienia o otrzymaniu przez Ambasadę wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia jej sprawy”. Jeżeli Pani narzeczony nie stawi się w ciągu roku od daty podanej w tym liście, podanie o wizę oraz petycja złożona dla Pani narzeczonego zostaną unieważnione.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • trzy plus VII =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Utrudnianie kontaktów osobistych rodzica z dziećmi

Wyjechałam z dwójką dzieci do USA. Już na miejscu zdecydowałam się zostać na stałe i poszłam na studia. Przekwalifikowałam wizy turystyczne na studenckie. W tym czasie ojciec dzieci wystąpił do sądu o ukaranie mnie za utrudnianie z nimi kontaktów. Nie zabraniam mu tu przyjech

Wiza turystyczna do USA a kwestia zatarcia skazania

Mam 30 lat. Chciałbym starać się o wizę turystyczną do USA, ale nie wiem, co zaznaczyć przy odpowiedzi na pytanie o to, czy byłem kiedykolwiek karany. Otóż, mając 19 lat, zostałem skazany na ograniczenie wolności na 12 miesięcy (prace społeczne). Jeżeli kara uległa zatarciu, czy np.

Sprowadzenie samochodu z USA jako mienie przesiedleńcze

Mój ojciec przebywa w USA na podstawie zielonej karty od 6 lat z przerwami (ostatnio był w Polsce pół roku temu na dwa miesiące). Niedługo znów przyjeżdża do Polski, ale nie na stałe. 1. Czy w tych okolicznościach może sprowadzić z USA samochód jako „mienie”? 2. C

Warunki uzyskania wizy na pobyt w Polsce

Niedawno byłam na urlopie w Turcji i poznałam tam pewnego pana, który chciałby mnie w Polsce odwiedzić. Jak szybko załatwić dla niego wizę i sprowadzić do Polski na, powiedzmy, dwa miesiące?

Odmowa wydania wizy cudzoziemcowi

Mój znajomy cudzoziemiec (Tunezyjczyk) wczoraj otrzymał odmowę wizy do Polski. Starał się o wizę w związku z 2-tygodniowym kursem języka polskiego. Kiedy znowu może starać się o wizę i czy jest sens znowu na podstawie wykupionego kursu, czy po prostu wysłać mu zaproszenie?

Wniosek o przedłużenie wizy krajowej

Żona jest obywatelką Ukrainy, dwa tygodnie temu wzięliśmy ślub. Jej trzymiesięczna wiza traci ważność za niecałe dwa tygodnie. Zgodnie z informacjami z urzędu do spraw cudzoziemców wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy powinien zostać złożony na 45 dni przed wygaśnięciem wizy. Niest

Wyjazd służbowy z pracy do USA

Część pracowników naszego biura wyjeżdża na służbowy wyjazd do USA. Terminy są już ustalone. Niestety byłem karany, wyrok ulegnie zatarciu dopiero za rok. Czy ambasada USA może sama wystąpić do polskiego KRK w celu sprawdzenia mojej karalności? Czy też musi mnie poprosić o takie za

Odmowa wydania wizy do USA

Ja i żona jesteśmy zamożnymi ludźmi. Od dawna chcemy z dziećmi wyjechać na kilka tygodni, by zwiedzić USA. Odmówiono nam jednak wydania wizy, ponieważ kilka lat temu zostałem skazany za drobne przestępstwo. Czas próby (dwuletni) upłynął 2 lata temu – o wizę starałem się

Przedłużenie wizy pobytowej

Mam narzeczoną spoza Polski. Przekazałem jej zaproszenie do kraju, wskazując, że celem pobytu jest zawarcie ślubu. Nie wiem dlaczego, ale spotkanie z konsulem przełożono (to termin 2 tygodnie po planowanym przyjeździe narzeczonej do Polski). Obawiam się, że przy terminie oczekiwania n
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »