Mamy 11 195 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zielona karta

Autor: Małgorzata Rybarczyk • Opublikowane: 18.10.2012

Narzeczony mieszka w Irlandii. W Polsce starał się o zieloną kartę, dopiero niedawno dostał z ambasady amerykańskiej w Warszawie wezwanie do odbioru dokumentu. Poprosił o przesłanie go do ambasady w Dublinie. Ta po jakimś czasie wezwała go do dostarczenia dokumentów. Obecnie już miesiąc czeka na wyznaczenie daty odbioru zielonej karty – czy należy się niepokoić?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Okres oczekiwania w okolicach 1 miesiąca na kolejne kroki w sprawie zielonej karty nie jest niczym niepokojącym, bowiem do ambasady wpływa codziennie kilkadziesiąt podań i niezbędnych dokumentów. Oczekiwanie takie może trwać nawet około 3 miesięcy. Ale oczywiście rozumiem Państwa niepokój i niecierpliwość.

 

W związku z powyższym narzeczony winien skontaktować się z ambasadą w Dublinie (ponieważ to oni wzywali narzeczonego do przedłożenia brakujących dokumentów) i zapytać o termin stawiennictwa w sprawie wydania zielonej karty. Zapytanie takie należy skierować w formie pisemnej za pośrednictwem poczty (za potwierdzeniem obioru) lub najlepiej poprzez stronę internetowa ambasady.

 

Oczywiście narzeczony może także udać się bezpośrednio do ambasady i zapytać na miejscu o formalności związane z wydaniem mu zielonej karty.

 

Mogą także Państwo skorzystać ze strony http://travel.state.gov/, gdzie po wpisaniu numeru sprawy mogą Państwo sprawdzić, czy jest wyznaczony termin spotkania.

 

Proszę pamiętać, że w sytuacji gdy narzeczony ubiega się o wizę, to zgodnie z § 203g ustawy o imigracji i obywatelstwie „osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną zobowiązana jest stawić się na rozmowę z konsulem w ciągu roku od daty powiadomienia o otrzymaniu przez Ambasadę wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia jej sprawy”. Jeżeli Pani narzeczony nie stawi się w ciągu roku od daty podanej w tym liście, podanie o wizę oraz petycja złożona dla Pani narzeczonego zostaną unieważnione.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 10 plus trzy =

»Podobne materiały

Wiza turystyczna do USA a kwestia zatarcia skazania

Mam 30 lat. Chciałbym starać się o wizę turystyczną do USA, ale nie wiem, co zaznaczyć przy odpowiedzi na pytanie o to, czy byłem kiedykolwiek karany. Otóż, mając 19 lat, zostałem skazany na ograniczenie wolności na 12 miesięcy (prace społeczne). Jeżeli kara uległa zatarciu, czy np. władze USA mogą

 

Sprowadzenie samochodu z USA jako mienie przesiedleńcze

Mój ojciec przebywa w USA na podstawie zielonej karty od 6 lat z przerwami (ostatnio był w Polsce pół roku temu na dwa miesiące). Niedługo znów przyjeżdża do Polski, ale nie na stałe. 1. Czy w tych okolicznościach może sprowadzić z USA samochód jako „mienie”? 2. Czy przepisy o&

 

Warunki uzyskania wizy na pobyt w Polsce

Niedawno byłam na urlopie w Turcji i poznałam tam pewnego pana, który chciałby mnie w Polsce odwiedzić. Jak szybko załatwić dla niego wizę i sprowadzić do Polski na, powiedzmy, dwa miesiące?

 

Odmowa wydania wizy cudzoziemcowi

Mój znajomy cudzoziemiec (Tunezyjczyk) wczoraj otrzymał odmowę wizy do Polski. Starał się o wizę w związku z 2-tygodniowym kursem języka polskiego. Kiedy znowu może starać się o wizę i czy jest sens znowu na podstawie wykupionego kursu, czy po prostu wysłać mu zaproszenie?

 

Wniosek o przedłużenie wizy krajowej

Żona jest obywatelką Ukrainy, dwa tygodnie temu wzięliśmy ślub. Jej trzymiesięczna wiza traci ważność za niecałe dwa tygodnie. Zgodnie z informacjami z urzędu do spraw cudzoziemców wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy powinien zostać złożony na 45 dni przed wygaśnięciem wizy. Niestety odpowiednio w

 

Wyjazd służbowy z pracy do USA

Część pracowników naszego biura wyjeżdża na służbowy wyjazd do USA. Terminy są już ustalone. Niestety byłem karany, wyrok ulegnie zatarciu dopiero za rok. Czy ambasada USA może sama wystąpić do polskiego KRK w celu sprawdzenia mojej karalności? Czy też musi mnie poprosić o takie zaświadczenie?

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »