.
Mamy 12 090 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zatrzymanie za posiadanie 1 grama marihuany

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 03.09.2017

Mój narzeczony wczoraj późnym wieczorem został zatrzymany pijany i okazało się, ze posiadał 1 grama marihuany przy sobie. Mieszkamy oboje za granicą, w Polsce jesteśmy na wakacjach. Jego rodzice nie bardzo się przejmują, mi nie chcą udzielić żadnych informacji. Co ja mogę teraz zrobić? Kiedy go wypuszczą z aresztu?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zatrzymanie za posiadanie 1 grama marihuany

Fot. Fotolia

W pierwszej kolejności wyraźnie podkreślić należy, iż tego rodzaju sytuacje, w których dochodzi o zatrzymania sprawcy zdarzenia, są niezwykle rzadkie. Zachodzi zatem pytanie, jaki wynik wydmuchał Pani narzeczony podczas badania i czy aby na pewno znaleziono u niego tylko 1 g marihuany. Nie można także wykluczyć tego, że Pani narzeczony był np. ścigany listem gończym. W chwili obecnej jedyne, co Pani może uczynić, to próba dowiedzenia się o losach partnera za pośrednictwem adwokata, któremu jako osoba najbliższa ma Pani prawo udzielić pełnomocnictwa do obrony partnera. Organa ścigania muszą bowiem udostępnić informacje obrońcy. Obrońca ma prawo domagać się natychmiastowego kontaktu z klientem, co z kolei powoduje, że  od razu będzie miała Pani wgląd do sytuacji prawnej partnera.

 

Mam też nadzieję, że pisząc tę opinię, partner jest już na wolności, bowiem jeżeli prawdą jest to, co Pani pisze, a partner nie miał żadnych innych grzechów, to nie wyobrażam sobie jego dalszego trzymania „na dołku”, chyba że do czasu wytrzeźwienia. 

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • X - 1 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

porady spadkowe

porady budowlane

porady prawnika odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton