.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Zatarcie skazania po wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 10.09.2017

Miałam wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym, niestety w stanie nietrzeźwości. Za jazdę pod wpływem alkoholu zostałam ukarana w 2013 (kara grzywny), a za sam wypadek w 2014 r. (wyrok 2 lata w zawieszeniu). Kiedy mogę zatem starać się o zatarcie skazania kary grzywny? Czy tu ma zastosowanie art 108 K.k. i jak to się ma do zbiegu przestępstw?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zatarcie skazania po wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Fot. Fotolia

Mając na uwadze, iż skazanie nastąpiło rok po roku, zastosowanie w przedmiotowej sprawie znajdzie przepis art. 108 Kodeksu karnego, zgodnie z którym „jeżeli sprawcę skazano za dwa lub więcej nie pozostających w zbiegu przestępstw, jak również jeżeli skazany po rozpoczęciu, lecz przed upływem, okresu wymaganego do zatarcia skazania ponownie popełnił przestępstwo, dopuszczalne jest tylko jednoczesne zatarcie wszystkich skazań”.

 

Wskazane przez Panią czyny nie pozostaję ze sobą w zbiegu, a to powoduje, że ich zatarcie jest możliwe, ale musi nastąpić jednocześnie. Termin zatarcia skazania wyznacza drugi (późniejszy) wyrok skazujący. 

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • V plus 1 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl