Mamy 8302 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z zabezpieczeniami zdrowotnymi?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wysokość składek na ubezpieczenie

Zastanawiasz się jaka jest wysokość składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne lub inne? Upewnij się czy poprawnie obliczyłeś wysokość składek na ubezpieczenie.

 Mieszkam obecnie we Włoszech. Ja pracuję, a mój partner od kilku miesięcy nie ma pracy. Nie jest zarejestrowany w Polsce jako bezrobotny, dlatego chciałabym opłacać mu polską składkę emerytalną i ubezpieczenie zdrowotne we Włoszech. Czy jest taka możliwość i jak to załatwić? Czy składka emerytalna obejmuje też w Polsce ubezpieczenie zdrowotne (można iść za darmo do lekarza)? Jaka jest wysokość składek na ubezpieczenie?

W okresie do 31 sierpnia 2009 r. włącznie osoby, które zamierzały kontynuować ubezpieczenie emerytalne i rentowe, zgłaszały wniosek o objęcie tymi ubezpieczeniami w terminie 30 dni od ustania obowiązkowych ubezpieczeń społecznych.

Po zmianie przepisów art. 10 i art. 7 pkt 3 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, tj. od dnia 1 września 2009 r., wniosek o kontynuowanie ubezpieczeń wnioskodawca może złożyć w wybranym przez siebie terminie. Przepisy znowelizowane umożliwiają bowiem kontynuowanie dobrowolne ubezpieczenia emerytalnego i rentowego po ich ustaniu i zapewniają ciągłość ubezpieczeń tym osobom, które utraciły dotychczasowy tytuł do ubezpieczeń oraz nie mają innych tytułów do objęcia ubezpieczeniem.

Osoby kontynuujące ubezpieczenie emerytalne i rentowe w ramach dobrowolnego ubezpieczenia podlegają tym ubezpieczeniom od dnia wskazanego we wniosku o objęcie ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został zgłoszony do ZUS-u.

Wysokość składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w ramach tzw. ubezpieczenia dobrowolnego wynosi:

  1. na ubezpieczenie emerytalne – 19,52% podstawy wymiaru,
  2. na ubezpieczenia rentowe – 6% podstawy wymiaru,
  3. podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe stanowi zadeklarowana kwota – nie niższa jednak niż kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę, w 2010 r. wynosi ona 1317 zł.


Sposób obliczenia wysokości miesięcznej składki:

1317 zł x 19,52% ubezpieczenie emerytalne = 257,08 zł

1317 zł  x 6% ubezpieczenie rentowe = 79,02 zł _____________________________________________

Wysokość miesięcznej składki: 257,08 zł + 79,02 zł = 336,1 zł

Należy pamiętać, że za miesiąc, w którym nastąpiło odpowiednio objęcie ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi lub ich ustanie, a ubezpieczenia trwały tylko przez część miesiąca, kwotę najniższej podstawy wymiaru składek zmniejsza się proporcjonalnie, dzieląc ją przez liczbę dni tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni podlegania ubezpieczeniom.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Stały klient Tomasz
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Iwona
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Agnieszka
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Krzysztof
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Danuta
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Maciej
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Tomasz
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Małgosia
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Joanna
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
Roman
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Zbyszek
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jarek
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Piotr
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Roksana
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.
Krzysztof

 

[Wysokość składek na ubezpieczenie za krótkie prace sezonowe] W sezonie wakacyjnym do pomocy przy prowadzeniu działalności gospodarczej firmy chętnie zatrudniają nowe osoby. Przeważnie zawierają z nimi umowy terminowe bądź umowy cywilnoprawne. Zwłaszcza że za pewną grupę ubezpieczonych, zatrudnionych przykładowo na podstawie umowy zlecenia, nie opłaca się składek na ubezpieczenia społeczne ani też składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Zatrudnienie na etacie

W okresie letnim pracodawcy najczęściej borykają się z kadrowym niedoborem w firmie. Związane jest to oczywiście z letnim wypoczynkiem, z jakiego w tym czasie korzysta większość pracowników. Na czas urlopów pracodawcy zatrudniają w firmie dodatkowe osoby. Z reguły zawierają z nimi umowę o pracę na czas określony bądź umowę o pracę na czas wykonywania określonej pracy.

 

Każdą osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę (niezależnie od terminu, na jaki jest ona zawarta oraz wieku osoby) należy zgłosić do obowiązkowych ubezpieczeń w ZUS. Pracownik podlega bowiem obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym wszystkich ryzyk, tj. emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu. Obowiązkowe jest też dla niego ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczeniom tym podlega on od dnia nawiązania stosunku pracy do dnia jego ustania. Wynika to z art. 13 pkt 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgłoszenia pracownika do wymienionych ubezpieczeń dokonuje pracodawca na formularzu ZUS ZUA, z kodem tytułu ubezpieczenia 01 10 X X.

 

(...) Kiedy zlecenie bez składek?

Niekiedy z tytułu świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia zleceniodawca nie ma obowiązku zgłoszenia zleceniobiorcy do ubezpieczeń w ZUS. Nie opłaca też za niego składek ubezpieczeniowych. Jeżeli bowiem umowę zlecenia wykonuje uczeń gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej, szkoły podstawowej lub student i nie ma ukończonych 26 lat, to nie podlega z tytułu tej pracy ubezpieczeniom społecznym (zarówno obowiązkowym, jak i dobrowolnym). Tak wynika z art. 6 ust. 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zleceniobiorca taki nie podlega również obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.    Przeczytaj pełną treść

 

 Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, opłacam preferencyjne składki ZUS oraz składkę na ubezpieczenie chorobowe. W ubiegłym roku z końcem lipca zawiesiłam działalność, ale później dowiedziałam się, że jestem w ciąży, więc po 3-miesięcznej przerwie (czyli od 1 listopada ub. r.) odwiesiłam działalność. Preferencyjne składki ZUS mogę wpłacać do końca marca 2011 r., od kwietnia obowiązuje mnie już pełna stawka. Termin porodu mam wyznaczony na 20 lipca 2011 r. Niestety, dowiedziałam się, że jeśli nawet będę płaciła od kwietnia pełny ZUS, to i tak otrzymam niewielki zasiłek macierzyński. Jaka jest wysokość składek na ubezpieczenie? Może jest jakieś rozwiązanie, aby otrzymać maksymalny zasiłek macierzyński. Proszę o podpowiedź.

Biorąc pod uwagę treść przepisu art. 18 i art. 20 oraz w związku z treścią art. 18a ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.) – to sami przedsiębiorcy, zgodnie z regulacją ustawową, deklarują miesięczną wysokość podstawy wymiaru składek. Wysokość ta może kształtować się od wysokości minimalnej do wysokości maksymalnej – brak jest w tym zakresie ustawowego ograniczenia.   Dodatkowo wysokości deklarowane w żaden sposób nie odnoszą się do kondycji finansowej firmy (np. firma ponosi straty lub osiąga bardzo niskie dochody), nie zależą także od okresu prowadzenia działalności gospodarczej.

Na marginesie zaznaczę, że sprawę sztucznego podwyższania kwot podstawy wymiaru składek nawet do wysokości maksymalnej przez kobiety w ciąży, a następnie obniżanie tych kwot do wysokości minimalnych badał Sąd Najwyższy. Stanowisko swoje zaprezentował w Uchwale składu 7 sędziów z dnia 21 kwietnia 2010 r. (sygn. akt II UZP 1/10).

Zgodnie z tym orzeczeniem: Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest w żaden sposób uprawniony do kwestionowania kwoty zadeklarowanej przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność jako podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, jeżeli mieści się ona w granicach określonych ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (j.t. Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.).

(...) Muszę przyznać, że w Pani sytuacji prawdopodobnie najlepszym finansowo rozwiązaniem byłoby do porodu pozostać na zwolnieniu lekarskim. Nie będzie Pani musiała opłacać składek. Wspomniała Pani, że preferencyjne składki ZUS może opłacać tylko do marca.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

 

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z zabezpieczeniami zdrowotnymi?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

Treści powiązane

Zaległe składki dla ZUS - wysokość składek na ubezpieczenie
Rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej w grudniu 2006 r. Od tamtego czasu nie miałem styczności z ZUS-em (żadnych pism, żadnych składek). Działalność nie prosperowała do teraz praktycznie wcale, jednak nie zawiesiłem jej formalnie. Pracowałem ponadto od lutego 2007 r. Chciałbym ponownie zaangażować się we własną firmę, domyślam się jednak, że zalegam ze składkami dla ZUS. Jak duża może to być kwota i w jaki, możliwie bezbolesny, sposób nawiązać kontakt z ZUS-em? Dziwi mnie, że nie dostałem dotąd żadnego ponaglenia z ZUS. Czy możliwe, że oni w ogóle nie wiedzą o istnieniu mojej firmy?

Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot składki ubezpieczenia na życie
Mam pytanie o zwrot składki ubezpieczenia na życie. Otóż zaciągnięty został kredyt, a warunkiem jego otrzymania było wykupienie ubezpieczenia na życie. Kredyt został spłacony po około 6 miesiącach. Jednocześnie poprosiłem o zwrot składki ubezpieczenia (które nie zostało przecież wykorzystane). Towarzystwo ubezpieczeniowe stwierdziło niestety, że zwrot składki ubezpieczenia jest niemożliwy i ubezpieczenie trwa do końca umowy kredytowej. Czy mają rację? Czy nie mogę domagać się zwrotu niewykorzystanej składki ubezpieczenia? Jaka jest wysokość składek na ubezpieczenie?

Wysokość składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Złożyłem 3-miesięczne wymówienie, co skutkować będzie ustaniem mojego stosunku pracy akurat w dniu, kiedy będę już w podróży. Wyjeżdżam na 3 miesiące za granicę raczej nie w celach zarobkowych tylko turystycznych. Nie wiem, czym będę się zajmował po powrocie, ale jest prawdopodobne, że przez kilka miesięcy będę bez pracy i być może wyruszę w kolejną podróż....

Należności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne
Mój tata miał działalność gospodarczą od 1996 do 2009 r. Już wtedy był na emeryturze. Tata nie płacił składek zdrowotnych, bo był pewny, że jako emeryt nie musi tego robić. Z urzędem skarbowym rozliczał się na podstawie PIT-28. Nikt nigdy nie dopominał się o składkę zdrowotną. Teraz tata dostał pismo wzywające do zapłaty składek. Co zrobić? Jak uniknąć płacenia należności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne?

Odliczenie od podatku składek na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne
Jestem osobą, która ma podpisaną z NFZ umowę na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące również męża i dziecko. Rozliczam się wspólnie z mężem, przy czym ja nie uzyskałam przychodów, jedynie mąż. Czy mogę odliczyć od wspólnego zeznania podatkowego te składki?

Renta z KRUS a założenie firmy i wysokość składek na ubezpieczenie ZUS
Od kilku miesięcy pobieram rentę chorobową z KRUS. Zastanawiam się nad założeniem własnej działalności. Czy stracę wtedy prawo do renty? Czy będę musiał opłacać pełne składki na ZUS? Czy powinienem ustalić stopień niepełnosprawności, by korzystać np. z ulgi w opłatach?

Wybrane opinie naszych klientów:

Superportal i zadowalająca obsługa... Rewelacja.

Małgosia

Nie będę ukrywał, że taka forma porad prawnych zawsze na początku budzi pewne wątpliwości. Jednak po otrzymaniu odpowiedzi na moje pytania mogę stanowczo stwierdzić, że ta forma daje większe korzyści dla klienta, gdyż po otrzymaniu pytania prawnik ma czas, aby w sposób rzetelny przygotować się do odpowiedzi, a nie zdawkowo odpowiedzieć na pytanie. Przede wszystkim dziękuję Pani Irenie, która była ze mną, a nie przeciwko mnie. Pozdrawiam i do „następnego problemu”.

Radosław

Znakomita współpraca: niemal natychmiastowa reakcja, odpowiedź z podaniem źródeł prawnych. Nawet propozycja zmiany sposobu płatności (bo z zagranicy) została natychmiast zaakceptowana. Dziękuję firmie ePorady24 i gorąco polecam usługi!

Bozena

Jestem bardzo zadowolona. Państwa porada zapobiegła mojej naiwności. Dzięki temu nie popełniłam błędu, który być może drogo by mnie kosztował.

Powodzenia,

Mirosława

Wszystkim, którzy szukają fachowej porady prawniczej szczerze polecam serwis ePorady24. Nie bójcie się, nie zawiedziecie się na pewno! Ja jestem bardzo zadowolona z obsługi, chociaż na początku miałam opory przed skorzystaniem z tej formy porady. A tu proszę: szybko, fachowo, rzetelnie, bez wychodzenia z domu i bez stresu.
Dziękuję mojemu prawnikowi za cierpliwość. Mogłam się zastanowić, przeanalizować odpowiedź i w razie wątpliwości zadać kolejne dodatkowe pytanie. Korzystałam wcześniej z porad w kancelariach prawnych i wychodziłam niedoinformowana i niezadowolona. Jeżeli będę jeszcze kiedyś potrzebowała porady prawnej, na pewno skorzystam z tego serwisu.

Grażyna

Bardzo wyczerpująca odpowiedź, byłem zdziwiony szczegółowym opisem co do mojej sprawy i zaskoczony możliwością zadawania dodatkowych pytań w razie niezrozumienia z prawnikiem. Bardzo dobry kontakt. Jak macie jakieś problemy, to zadawajcie pytania, a nie pożałujecie!!!

Andrzej

Polecam ponieważ odpowiedzi są konkretne i na temat. Podoba mi się ,że zawsze można zadać pytania dodatkowe i to, że szybko otrzymałam odpowiedź. Również w weekendy można uzyskać poradę co dla mnie było bardzo istotne.

Paulina

Skorzystałem z porady – pełnej i wyczerpującej. Przyda mi się przy podziale majątku. Serwis reaguje bardzo szybko, co jest miłym zaskoczeniem. Uważam, że porada jest rzetelna i wyczerpująca, same konkrety – co i jak zrobić, podstawy prawne, co jest możliwe do uzyskania, a co nie. Porada jest lepsza niż w „realu” – dopytałem o wszystko, odpowiedź uzyskałem szerszą, niż oczekiwałem – również na dodatkowe pytania. POLECAM.

Janusz

Rewelacja – szybka, profesjonalna odpowiedź, zdecydowanie godny polecenia serwis dla wszystkich potrzebujących bezbłędnej porady prawnej.
Cena: 5/5, czas oczekiwania: 5/5, opracowanie: 5/5, profesjonalizm: 5/5, kontakt: 5/5!!!

Sebastian

Bardzo dziękuję za porady, które mi dużo pomogły w mojej sprawie. Sąd uwzględnił moje argumenty, które doradzał mi Pan Krzysztof Bigoszewski. Jeszcze raz dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam,

Piotr

Przeczytaj wszystkie opinie »

Zapytaj prawnika

wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »