Mamy 10 755 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wyrok nakazowy za przewinienia drogowe

Autor: Łukasz Marciniak • Opublikowane: 05.09.2017

Jakiś czas temu, gdy jechałem obwodnicą, dojechał na wysokość mnie jakiś człowiek, wymachując plakietką, krzyczał: „zatrzymaj się do kontroli”, potem zajeżdżał mi drogę, robiąc zdjęcia. Później dostałem wezwanie na policję, a ostatecznie wyrok grzywny. W wyroku nakazowym za rzekome przewinienia drogowe są wypisane dziwne rzeczy, które nie miały miejsce. Co mam robić? Czy mogę napisać jakieś odwołanie?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Monika Wycykał

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Z załączonego skanu wynika, że został Pan skazany wyrokiem nakazowym w sprawie o wykroczenie (art. 93 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia). Zgodnie z tym przepisem sąd wydaje wyrok na podstawie dowodów dołączonych do wniosku o ukaranie, jeżeli okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości.

 

Zgodnie z art. 94 § 1 w zw. z art. 506 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego na wniesienie sprzeciwu od tego wyroku ma Pan 7 dni od jego doręczenia. Wówczas wyrok ten traci moc, a sprawa trafi na normalną rozprawę, gdzie może Pan przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie i przedstawić dowody potwierdzające Pański punkt widzenia.

 

Z treści wyroku wynika, że został Pan skazany za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (art. 86 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń), za które to wykroczenie można dostać karę grzywny w wysokości od 20 do 3000 zł. Tutaj sąd orzekł kwotę 700 zł, więc aby stwierdzić, czy odwoływanie się ma sens, należy najpierw zapoznać się w sądzie z aktami sprawy i zobaczyć, jakie dowody przedstawiła policja. Następnie zastanowić się, czy dysponuje Pan dowodami, które mogą je podważyć. Dopiero wtedy odwoływanie jest zasadne do wniesienia. Jeżeli takowych brak, to może Pan zostać obarczony kosztami sądowymi prowadzonego postępowania.

 

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 1 - 4 =

»Podobne materiały

Zapłata mandatu za niepełnoletnie dziecko

Moja siedemnastoletnia córka dostała mandat za jazdę autobusem bez biletu. Dostałam od zakładu komunikacji miejskiej wezwanie, z którego wynika, że to ja powinnam uiścić należność. Córka stwarza spore problemy wychowawcze i nie chcę regulować za nią jej długów. Czy faktycznie jako

Czas na wystawienie mandatu

Dostałem wezwanie do zapłaty mandatu wystawionego z powodu niezatrzymania się na czerwonym świetle, które zostało stwierdzone przy pomocy urządzenia rejestrującego. Wykroczenie zostało popełnione pod koniec maja, pismo zaś otrzymałem dopiero na początku października. Ile czasu zostało

Zdarzenie na drodze bez winy kierowcy

Dwa dni temu jechałem nocą autostradą. Nagle wpadłem samochodem na resztki opon jakiejś ciężarówki. Było ciemno i nie mogłem ich widzieć. Zjechałem na pobocze, włączyłem światła awaryjne. W tym momencie w opony wjechał inny samochód. Zadzwoniłem na policję i po lawety. Policja n
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »