Mamy 11 432 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wyrejestrowanie z urzędu pracy

Autor: Arkadiusz Dudkiewicz • Opublikowane: 12.03.2013

Mamy kontrolę z PIP. Dwóch pracowników (umowa-zlecenie) dokonało wyrejestrowania z urzędu pracy już po rozpoczęciu kontroli. Inspektor chce nałożyć na mnie za to kary. Czy mogę jakoś uniknąć odpowiedzialności?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Pyta Pan o wyrejestrowanie z urzędu pracy. Niestety art. 119 ust. 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (j.t. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) nie pozostawia tu żadnego pola manewru. Zgodnie z tym przepisem „bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł”.


Co prawda ust. 3 art. 119 wskazuje, że „sprawca nie podlega odpowiedzialności, jeżeli przed dniem przeprowadzenia kontroli obowiązek, o którym mowa w art. 74, został już spełniony”, jednakże nie będzie miał tu zastosowania. Wyrejestrowanie z urzędu pracy miało bowiem miejsce po dniu wszczęcia kontroli.

 

 

 

 

* Stan prawny z dnia 26.04.2012 r.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 2 + 7 =

»Podobne materiały

Umowa o przeniesienie praw autorskich po rejestracji w PUP

Planuję wkrótce zarejestrować się w PUP jako bezrobotny (potrzebuję środków na własną firmę). Mam jednak zamiar przygotowywać plany szkoleń i je prowadzić – jaka umowa mi na to pozwoli w tej sytuacji? Czy mogę podpisać umowę o przekazanie praw autorskich, wciąż będąc na bezrobociu?

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »