.
Mamy 12 627 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wynagrodzenie za stan nieczynny nauczyciela

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 28.07.2017

Moje pytanie dotyczy wynagrodzenia za stan nieczynny nauczyciela. Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał w maju wypowiedzenie umowy o pracę. Pracuje na pół etatu, gdyż rok wcześniej podpisał zgodę na ograniczenie etatu. Złożył wniosek o przeniesienie w stan nieczynny. Z jakiego wymiaru będzie miał naliczane wynagrodzenie zasadnicze – z pełnego czy z pół etatu, które obecnie realizuje? Jeżeli nauczyciel nie złożyłby takiego wniosku, to w jakiej wysokości należałaby mu się odprawa – z pełnego etatu czy z połowy?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Wynagrodzenie za stan nieczynny nauczyciela

Fot. Fotolia

Zgodnie z art. 22 ust. 2a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (j.t. Dz. U. z 2014 r., poz. 191) – w przypadku rozwiązania z nauczycielem stosunku pracy z przyczyn, o których mowa w art. 20 ust. 1, lub przeniesienia go w stan nieczynny, po uprzednim zastosowaniu ograniczenia etatu, podstawą ustalenia odprawy lub wynagrodzenia za stan nieczynny jest wynagrodzenie zasadnicze ustalone odpowiednio do posiadanego przez nauczyciela stopnia awansu zawodowego i posiadanych kwalifikacji oraz z uwzględnieniem wymiaru zajęć obowiązkowych nauczyciela z miesiąca przypadającego bezpośrednio przed zastosowaniem ograniczenia etatu.

 

Słowem – nauczyciel, który w jednym roku szkolnym miał ograniczony wymiar zatrudnienia, a w kolejnym wybrał przejście w stan nieczynny, będzie otrzymywał wynagrodzenie liczone z pełnego etatu. Jeśli wybierze odprawę – także otrzyma ją liczoną z pełnego etatu.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • IX minus I =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »