Mamy 11 279 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wykreślenie z listy czynnych podatników VAT

Autor: Marcin Sądej • Opublikowane: 28.11.2017

Urząd Skarbowy wykreślił spółkę z o.o. z czynnych podatników VAT. Czy w tej sytuacji muszę składać deklarację VAT-7? Nie prowadzę już sprzedaży oraz nie korzystam z przywrócenia statusu?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Wykreślenie z listy czynnych podatników VAT

Fot. Fotolia

Zgodnie z art. 96 ust. 6 ustawy VAT jeżeli podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT zaprzestał wykonywania czynności podlegającej opodatkowaniu, jest on obowiązany zgłosić zaprzestanie działalności naczelnikowi urzędu skarbowego; zgłoszenie to stanowi dla naczelnika urzędu skarbowego podstawę do wykreślenia podatnika z rejestru jako podatnika VAT.

 

W przypadku gdy zaprzestanie wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu nie zostało zgłoszone, naczelnik urzędu skarbowego wykreśla z urzędu podatnika z rejestru jako podatnika VAT.

 

Jeżeli zatem zaprzestał Pan wykonywania działalności gospodarczej, to słusznie naczelnik urzędu skarbowego wykreślił Pana z rejestru podatników VAT czynnych. W takim przypadku nie musi Pan składać deklaracji podatkowych, ponieważ nie prowadzi Pan żadnej działalności i nie wykonuje czynności opodatkowanych, od których należy rozliczyć podatek.

 

W przypadku wznowienia działalności gospodarczej i chęci powrotu do statusu podatnika VAT należy o tym zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 4 + X =

»Podobne materiały

Działalność gospodarcza tłumacza i umowy z wydawnictwami

Jestem tłumaczem przysięgłym i prowadzę działalność gospodarczą związaną z tłumaczeniami i usługami sekretarskimi. Prowadzę PKPiR oraz płacę podatek VAT. Zawieram także umowy z wydawnictwami na tłumaczenie książek – z tego tytułu otrzymuję honorarium lub umowę na udzielenie licencji na wydanie tłum

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »