.
Mamy 12 290 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wezwanie do odległej prokuratury

Autor: Łukasz Marciniak • Opublikowane: 03.03.2019

Co zrobić, gdy policja przyniosła mi wezwanie na przesłuchanie do odległej prokuratury okręgowej w charakterze podejrzanego w piątek o 18:40, a przesłuchanie ma się odbyć w poniedziałek o godz. 14:00 prawie 400 km od mojego miejsca zamieszkania? Nie otrzymałem wcześniej żadnego awizo. Nie mam pojęcia, czego może dotyczyć przesłuchanie. Na ile dni przed datą przesłuchania w prokuraturze okręgowej powinienem otrzymać wezwanie?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Wezwanie do odległej prokuratury

Fot. Fotolia

W pierwszej kolejności powinien Pan sprawdzić, czy to faktycznie chodzi o Pańską osobę. Często zdarza się, że zawiadomienia wysyłane są do osoby o takim samym imieniu i nazwisku, lecz innym numerze PESEL… i stąd powstaje problem.

 

W tej sytuacji proponuje zadzwonić w poniedziałek z rana do prokuratury, która prowadzi sprawę (proszę podać numer sygnatury – na wezwaniu – oraz poprosić o rozmowę z prokuratorem prowadzącym sprawę) i wyjaśnić, czy to faktycznie o Pana chodzi. Jeżeli faktycznie to ma być Pan, to proponuję spróbować ustalić nowy dogodny dla Pana termin dobrowolnego przybycia na przesłuchanie.

 

Zgodnie z obowiązującą procedure karną termin wezwania do wzięcia udziału w czynności powinien wymościć co najmniej 7 dni, jednakże w wypadkach niecierpiących zwłoki (o czym decyduje sam prokurator) niniejszy termin może być skrócony. Zatem nawet gdyby był to termin krótszy, to nie ma de facto narzędzi, żeby temu przeciwdziałać czy się zażalić.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • IV - osiem =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton