Mamy 10 803 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Urlop uzupełniający nauczyciela

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 29.03.2019

Jestem nauczycielem, od początku ferii letnich jestem na L4, jak na razie do 11 sierpnia, być może będzie to do końca ferii letnich. Urlop w okresie ferii zimowych wykorzystałam. Ile dokładnie dni przysługuje mi urlopu uzupełniającego od 1 września i czy otrzymuję ten urlop automatycznie, czy muszę pisać pismo?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Z z art. 66 ustawy Karta Nauczyciela w razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni.

 

Przepis ten dotyczy nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w których w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne. Ustalenie prawa do uzupełniającego urlopu wypoczynkowego może nastąpić dopiero po zakończeniu ferii zimowych i letnich. Nauczyciel, który chorował przez dwa tygodnie ferii zimowych nie nabywa automatycznie prawa do urlopu uzupełniającego i nie może domagać się udzielenia urlopu w wymiarze 2 tygodni np. w kwietniu. Nauczyciel ten nabędzie prawo do urlopu uzupełniającego, jeżeli nie wykorzysta 8 tygodniu urlopu w czasie trwania ferii letnich. Jeśli skorzysta z 8 tygodni urlopu, nie będzie mu przysługiwało prawo do urlopu uzupełniającego.

 

Jeśli po 11 sierpnia nie wróci Pani do pracy, tylko będzie Pani kontynuować zwolnienie lekarskie, nabędzie Pani prawo do 8 tygodni urlopu uzupełniającego. Jeśli zaś po 11 sierpnia zwolnienie nie będzie kontynuowane, nabędzie Pani prawo do urlopu uzupełniającego za 5 tygodni.

 

Nie musi Pani wnioskować o urlop uzupełniający, ale musi Pani ustalić z dyrektorem, kiedy może go Pani wykorzystać.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • jeden - V =

»Podobne materiały

Praca na zwolnieniu lekarskim

Czy przebywając na zwolnieniu z powodu ciąży, lub później na urlopie macierzyńskim, mogę podjąć pracę na umowę zlecenie?

Zwolnienie na dziecko z tytułu opieki

Moja córka skończy 15 lat w listopadzie 2011 r. Czy do tej pory przysługują mi 2 dni zwolnienia od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem?

Urlop pracownika prowadzącego własną firmę

Zatrudniam pracownika (umowa o pracę – pełny etat), który jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą. Chciałabym się dowiedzieć, czy należy mu się urlop wypoczynkowy?
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »