Mamy 11 279 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Urlop dla poratowania zdrowia przerwany macierzyńskim

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 24.05.2018

Do końca czerwca przebywałam na urlopie na poratowanie zdrowia dla nauczyciela. W tym czasie zaszłam w ciąże i urodziłam dziecko w czerwcu, przerywając tym samym urlop na poratowanie zdrowia i automatycznie przechodząc na urlop macierzyński. Do pracy powinnam wrócić rok po porodzie. Ile dni zaległego urlopu przysługuje mi za ten okres?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Urlop dla poratowania zdrowia przerwany macierzyńskim

Fot. Fotolia

Zakładając, że pracuje Pani w placówce feryjnej, urlop wylicza się dla każdego roku szkolnego osobno. W roku szkolnym 2015/2016 najpierw była Pani na urlopie dla poratowania zdrowia, a potem w czasie ferii letnich na macierzyńskim.

 

Dlatego zgodnie z art. z art. 66 ustawy Karta Nauczyciela „w razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni”.

 

Urlopu uzupełniającego udziela się dopiero po zakończeniu danego roku szkolnego, za który urlop ma być udzielony po stwierdzeniu, że pracownik nie wykorzystał w danym roku szkolnym co najmniej 8 tygodniu urlopu.

 

Tak wiec skoro w roku szkolnym 2015/2016r nie skorzystała Pani z 8 tygodniu urlopu – tyle urlopu uzupełniającego ma Pani teraz do wykorzystania. Z kolei urlop za rok szkolny 2016/2017 nie będzie Pani przysługiwał, gdyż urlop macierzyński skończy się przed feriami letnimi i w ich czasie zdąży Pani skorzystać z 8 tygodni urlopu.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 3 + dziesięć =

»Podobne materiały

Praca na roli a staż pracy nauczyciela

Jestem nauczycielem. Czy można zaliczyć pracę w gospodarstwie rodziców po 16. roku życia (między 1975 a 1978 r.) do stażu pracy? Czy warunkiem ewentualnego zaliczenia jest przejęcie gospodarstwa? Czy jego wielkość ma wpływ?

 

Przeniesienie ucznia do innej klasy - czy potrzebna jest zgoda obojga rodziców?

Rodzice ucznia szkoły, w której jestem dyrektorem, pozostają w konflikcie, oboje mają pełne prawa rodzicielskie. Został złożony pozew o rozwód. W sprawach dotyczących szkoły podejmują sprzeczne decyzje. Dziecko jest uczniem klasy sportowej, która to klasa realizuje program szkolenia sportowego (bieg

 

Zawody sportowe – prawa nauczyciela opiekującego się startującymi uczniami

Witam. Pracuję w szkole sportowej. Systematycznie z młodzieżą startujemy w zawodach sportowych. Czy godziny przepracowane w czasie zawodów sportowych (opieka trenerska) są traktowane jako godziny dydaktyczne, czy jako opiekuńcze? Czy nauczyciele w takiej szkole mogą mieć dodatkowe wynagrodzenie za o

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »