Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Uporczywe telefony w sprawie rzekomych długów

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 30.03.2018

Od miesiąca dzwonią do mnie osoby na telefon stacjonarny z firmy windykacyjnej z różnych numerów, podając imię i nazwisko mojej żony, żądając rozmowy z nią. Domagają się od niej podania adresu zamieszkania i numeru PESEL w celu rzekomego sprawdzenia, czy to ona. Twierdzą, że ma wierzytelności i nic więcej nie chcą powiedzieć. Pojechać do nich do siedziby sami się boimy, bo na pewno na miejscu też będą żądać danych osobowych. Bylem na policji, oni nie mogą nam pomóc. Żona nie ma żadnych długów, a uporczywe telefony bardzo nas męczą. Co robić?

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

W pierwszej kolejności przestrzegam przed podawaniem danych małżonki, a w szczególności danych tak szczegółowych jak numer PESEL. Miejsce zamieszkania także powinno być zatrzymane dla siebie. Co do zasady firmy windykacyjne, nawet o ile posiada wierzytelność, to jest to wierzytelność przedawniona. Przestrzegam przed tym, by w jakiejkolwiek rozmowie zgodzić się na spłatę zadłużenia, choćby w kwocie 1 zł. W chwili obecnej bowiem można zaobserwować nowy trend wśród pracowników firm windykacyjnych, którzy próbują namówić na spłatę zadłużenia choćby w kwocie 1 zł i tym samym następuje przerwanie biegu przedawnienia. Nawet o ile roszczenie jest przedawnione, to zgodnie z art. 123 § 1 pkt 2 Kodeksu cywilnego następuje przerwanie biegu przedawnienia. Po każdym przerwaniu przedawnienia biegnie ono na nowo. W razie przerwania przedawnienia przez czynność w postępowaniu przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym albo przez wszczęcie mediacji, przedawnienie nie biegnie na nowo, dopóki postępowanie to nie zostanie zakończone.

 

Mając na uwadze powyższe, w mojej ocenie, dla bezpieczeństwa, Pana żona winna udać się do sądu rejonowego właściwego dla miejsca swojego zamieszkania i zapytać, czy w wydziale cywilnym jest przeciwko niej prowadzona, względnie, czy była prowadzona, jakakolwiek sprawa o zapłatę. Jeżeli tak, to z czyjego powództwa, a także kiedy i jak się zakończyła.

 

O ile firma będzie chciała skierować przeciwko Pana żonie jakiekolwiek powództwo i rzeczywiście ma przeciwko niej wierzytelność, może wystąpić do MSWiA z prośbą o podanie adresu jej zamieszkania. Prawo do żądania ww. dokumentów wynika z treści art. 50 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności.

 

Z uwagi na powyższe Pan i małżonka powinniście wyraźnie odmówić podania danych i zaprzestać odbierania telefonów z ww. firmy.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • VIII - 4 =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Środek zaskarżenia

Sąd wzywa mnie do wyjawienia majątku w związku z postępowaniem windykacyjnym. Sprawa wiąże się z nakazem zapłaty za towar, którego nigdy nie kupowałam od pozywającego mnie kontrahenta. Jak się bronić? Czy przysługuje mi jakiś środek zaskarżenia?

Tymczasowo aresztowany a komornicza egzekucja środków z tzw. żelaznej kasy

Mój chłopak został tymczasowo aresztowany. Ma zadłużenie alimentacyjne. Czy komornik może mu zająć środki wpłacane na tzw. żelazną kasę i wypiskę? Czy jest jakaś kwota, której komornik zająć nie może? Wpłaty mniej więcej raz w miesiącu i wynoszą ok. 400 zł.

List komornika do uczelni studenta

Otrzymałem zawiadomienie od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego na podstawie tytułu wykonawczego. Nie pracuję i nie mam majątku. Asesor komorniczy prawdopodobnie wpisał w Google moje dane i dotarł do strony internetowej uczelni wyższej, gdzie przed moim nazwiskiem figurowało s
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »