.
Mamy 12 090 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Czy wójt może unieważnić konkurs na dyrektora szkoły?

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 04.11.2018

Wygrałam konkurs na dyrektora szkoły. Po 2 dniach pani z kuratorium uznała, że konkurs na dyrektora musi być unieważniony, bo zamiast świadectw było zaświadczenie o ukończeniu studiów zarządzanie oświatą z podanym terminem obrony. Konkurs unieważniono przez wójta, ogłoszono drugi. Wójt chce powierzyć stanowisko na 5 lat innej osobie mimo negatywnej opinii rady rodziców i pedagogicznej. Czy tak można? Czy wójt może unieważnić konkurs na dyrektora szkoły? Co robić?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Czy wójt może unieważnić konkurs na dyrektora szkoły?

Fot. Fotolia

Zgodnie z art. 63 ust. 12 ustawy Prawo oświatowe jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.

 

Opinie rady szkoły i rady pedagogicznej, o których mowa w ww. przepisie, nie są wiążące. Natomiast następstwem braku porozumienia organu prowadzącego szkołę z organem sprawującym nad nią nadzór pedagogiczny jest bezskuteczność aktu powołania kandydata ustalonego przez organ prowadzący szkołę na stanowisko dyrektora szkoły – organ prowadzący szkołę nie powinien powołać na stanowisko dyrektora szkoły kandydata, którego nie akceptuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny.

 

Oznacza to, że dyrektor może powierzyć stanowisko temu kandydatowi, jeśli porozumiał się co do tego z organem sprawującym nadzór. Negatywna opinia rady rodziców i rady pedagogicznej nie powoduje, że nie może tego zrobić.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 6 minus osiem =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

porady spadkowe

porady budowlane

porady prawnika odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton