.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Umowa z uczelnią

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 05.03.2013

W październiku rozpocząłem studia zaoczne. Dnia 5.11 złożyłem jednak podanie o rezygnację, które kilka dni później zostało pozytywnie rozpatrzone. Wcześniej opłaciłem semestr za całe czesne z góry – zgodnie z umową z uczelnią. Z chwilą złożenia rezygnacji przestałem uczęszczać na zajęcia. Tymczasem dostałem zdecydowanie za mało zwrotu kosztów. Jak się ubiegać o zwrot pozostałego czesnego?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Odpowiadając na Pana pytanie, pragnę poinformować, że zgodnie z § 4 ust. 2 podpisanej przez Pana umowy z uczelnią okres wypowiedzenia umowy wynosi jeden miesiąc, przy czym skutek rozwiązania przypada na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym umowa miała zostać rozwiązana. Oznacza to, że do czasu zakończenia okresu wypowiedzenia – w Pana przypadku do dnia 31 grudnia.

 

W takim przypadku, zgodnie z umową z uczelnią, uczelnia miała prawo uznać, że do dnia 31 grudnia, a więc przez trzy miesiące, był Pan jej studentem, za co miała prawo naliczyć czesne za owe trzy miesiące.

 

To, czy Pan po tym terminie zaczął załatwiać formalności, nie powinno wpłynąć na fakt rozwiązania łączącej Pana z uczelnią umowy.

 

W takiej sytuacji proponowałabym Panu wystosowanie oficjalnego pisma do uczelni z prośba o wyjaśnienie kwestii pobranego czesnego. Gdy uczelnia Panu odpowie, wówczas pozostaje Panu – jeśli stwierdzi Pan nieprawidłowość wyliczeń – przesądowe wezwanie do zapłaty, a następnie ewentualne postępowanie sądowe. Jednakże na razie proszę spróbować uzyskać wyjaśnienia dotyczące naliczonych opłat.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • jeden + VII =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl