.
Mamy 12 503 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Umowa o współpracy pracodawcy z gabinetem lekarskim a wykonanie badań w innym miejscu

Autor: Elżbieta Gołąb • Opublikowane: 22.12.2011

Byłem na zwolnieniu chorobowym, po którym miałem wykonać badania kontrolne. Pracodawca skierował mnie do gabinetu, z którym ma podpisaną umowę, ale ja zrobiłem badania w innej przychodni ze względu na czas. Dostałem zaświadczenie o zdolności do pracy, ale pracodawca nie chce przyjąć wyników i zaświadczenia. Czy postępuje zgodnie z prawem?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (j.t. Dz. U. z 2004 r. Nr 125, poz. 1317 z późn. zm.) „badania wstępne, okresowe i kontrolne pracowników oraz inne świadczenia zdrowotne są wykonywane na podstawie pisemnej umowy zawartej przez podmiot obowiązany do ich zapewnienia z podstawową jednostką służby medycyny pracy”. W przypadku pracowników podmiotem odpowiedzialnym za zawarcie umowy jest pracodawca. Ustawodawca wyraźnie obliguje pracodawcę do zawarcia umowy na piśmie.

 

Badania przeprowadza się w jednostkach medycyny pracy, z którymi pracodawcy mają obowiązek podpisania umowy o współpracy w tym zakresie. W związku z tym pracownik nie ma prawa wyboru placówki, w której dokona tych badań, więc Pański pracodawca miał prawo nie uznać badań, które Pan dostarczył.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • pięć - V =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »