Mamy 11 498 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Szanse na uzyskanie dotacji unijnych przez spółkę

Autor: Przemysław Gogojewicz • Opublikowane: 14.12.2009

Utworzyliśmy właśnie spółkę jawną (NIP dostaliśmy końcem poprzedniego miesiąca). Czy jest szansa na jakieś dotacje z Unii? Jeśli tak, to jakie – prosimy o szczegóły? Spółka powstała na bazie istniejących już od kilku lat firm.


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Jeżeli chodzi o dotacje z Unii Europejskiej, nie ma znaczenia, czy utworzyli Państwo spółkę jawną i kiedy ona powstała. Ma natomiast znaczenie, jakie segmenty spółki (sektory) miałaby wspierać dotacja z UE. Ważne jest przede wszystkim uszczegółowienie związku pomiędzy potrzebą dotacji a rozwojem firmy w obszarze np. zatrudnienia, pozyskiwania nowych technologii, modernizacji miejsc pracy, czy wyposażania dodatkowych stanowisk pracy. Wszystkie te elementy korzystają z różnych programów operacyjnych, w ramach których udzielane są dotacje z UE. Dlatego skonkretyzowanie zagadnienia pomocy i wsparcia jest bardzo istotne, przede wszystkim dla wybrania właściwego programu operacyjnego jak również na podjęcie działań idących w kierunku pozyskania środków.

 

Jeżeli na przykład chodziłoby o zatrudnienie nowego pracownika lub grupy pracowników, właściwym programem byłby PO Kapitał Ludzki, zwłaszcza jeżeli chodzi o zadania 6.1.1 oraz 7.2.1. Większość pomocową można uzyskać w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, której będzie trzeba poświęcić niejeden projekt.

 

Jednym słowem szanse są, tylko trzeba dokładnie określić potrzeby i wskazać drogę rozwoju przedsiębiorstwa.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 9 - II =
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »