Mamy 10 708 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Stawka VAT do towaru o kodzie PKWiU 15.51.20-70.20

Autor: Aleksander Słysz • Opublikowane: 18.08.2010

Jaką stawkę VAT stosujemy do towaru o kodzie PKWiU 15.51.20-70.20?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Monika Wycykał

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Rada Ministrów rozporządzeniem z dnia 15 grudnia 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) (Dz. U. Nr 222, poz. 1753) przedłużyła do dnia 31 grudnia 2010 r. stosowanie do celów fiskalnych Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) z 1997 r.

 

Zgodnie z kodami PKWiU (1997) kod 15.51.20-70.20 stosuje się dla takich towarów, jak „Mleko i śmietana, słodzone, w postaci stałej, o zawartości tłuszczu większej niż 1,5% masy, ale nie przekraczającej 27% masy, z wyjątkiem mleka dla niemowląt”.

 

Pozycja 22 załącznika nr 3 „Wykaz towarów i usług, opodatkowanych stawką podatku w wysokości 7%” do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług wskazuje, że 7% stawką podatku od towarów i usług objęte są towary mieszczące się w grupowaniu 15.5 PKWiU, a dokładniej „Produkty mleczarskie, z wyłączeniem kazeiny do produkcji regenerowanych włókien tekstylnych (PKWiU 15.51.53-00.10) oraz kazeiny do stosowania w przemyśle innym niż produkujący żywność, pasze lub w przemyśle włókienniczym (PKWiU 15.51.53-00.90)”

 

Zgodnie z powyższym uznać można, iż towar o kodzie 15.51.20-70.20 mieści się w grupowaniu 15.5 i nie jest kazeiną do produkcji regenerowanych włókien tekstylnych ani kazeiną do stosowania w przemyśle innym niż produkujący żywność, pasze lub w przemyśle włókienniczym – zatem moim zdaniem do sprzedaży mleka i śmietany, słodzonych, w postaci stałej, o zawartości tłuszczu większej niż 1,5% masy, ale nieprzekraczającej 27% masy (z wyjątkiem mleka dla niemowląt) można stosować stawkę 7% VAT, na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z pozycją 22 załącznika nr 3 do tejże ustawy.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 6 + VI =

»Podobne materiały

Klasyfikacja nowego produktu według PKWiU oraz stawka VAT

Jesteśmy spółką działającą na rynku rolnym. Mamy własną mieszalnię pasz i chcielibyśmy wprowadzić na rynek nowy produkt – paszę dla zwierząt. Trzy składowe tego produktu kupujemy ze stawką 22%. Czy ten nowy produkt możemy sprzedawać ze stawką 3% jako paszę dla bydła i opas
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »