.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Spadek w trakcie małżeństwa

Autor: Dariusz Kostyra • Opublikowane: 13.11.2007

Czy dom odziedziczony po babci w trakcie trwania małżeństwa wchodzi w skład wspólnoty majątkowej ?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z art. 33 K.r.i.o przedmioty, które są nabywane w drodze darowizny, dziedziczenia czy zapisu, o ile spadkodawca lub darczyńca nie wyrażą odmiennej woli, wchodzą do majątku osobistego małżonka.

 

Przy czym warto zaznaczyć, iż reguła ta została wyłączona w odniesieniu do nabytych w ten sposób przedmiotów zwykłego urządzenia domowego służących do użytku obojgu małżonków, chyba że spadkodawca czy też darczyńca zastrzegł odmiennie.

 

Mając na uwadze powyższe, odziedziczony po babci dom będzie stanowił Pani odrębny majątek o ile babcia nie postanowiła inaczej np. w testamencie.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • osiem + I =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl