.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Rozwiązanie umowy po podpisaniu porozumienia zmieniającego

Autor: Arkadiusz Dudkiewicz • Opublikowane: 25.05.2011

Czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę, jeżeli podpisałem porozumienie zmieniające płacę na niższą? Po przemyśleniu sprawy jednak chcę zmienić pracę na inną. Obowiązuje mnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia zgodnie z wcześniejszą umową.

 


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z treścią art. 33 Kodeksu pracy „przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem”.

 

Jeżeli zatem Pańska umowa jest umową o pracę na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy i bezpośrednio w tej umowie zawarto możliwość jej wypowiedzenia za dwutygodniowym wypowiedzeniem, to każdej ze stron przysługuje prawo do złożenia drugiej stronie oświadczenia o wypowiedzeniu, co spowoduje (po upływie okresu wypowiedzenia) rozwiązanie umowy o pracę.

 

Należy tu jednak pamiętać, że w przypadku okresu wypowiedzenia oznaczonego w tygodniach umowa ulega rozwiązaniu zawsze w sobotę.

 

 

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • pięć minus 10 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl