.
Mamy 12 842 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Rozwiązanie przez operatora umowy bez powiadomienia

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 05.02.2017

W regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych jest klauzula niedozwolona dotycząca rozwiązania umowy na skutek opóźnienia płatności powyżej 30 dni bez powiadamiania abonenta. Doszło do tego i operator teraz żąda ode mnie zwrotu ulgi. Zaległe opłaty uregulowałam. Czy mogę przed sądem podnosić kwestię klauzuli?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Kodeks cywilny chroni konsumentów w ten sposób, że uznaje, iż postanowienia, które nie zostały uzgodnione indywidualnie, nie wiążą konsumenta, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają jego interesy.

 

Pamiętać jednak należy, że ograniczenie to nie dotyczy postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały one sformułowane w sposób jednoznaczny.

 

Skoro umowa, którą Pani podpisała, zawiera klauzule niedozwolone, to zgodnie z prawem one Pani nie wiążą – słowem – operator nie mogło na podstawie tej klauzuli (skoro jest ona niedozwolona) wyłączyć Pani usług i rozwiązać umowy bez powiadamiania Pani.

 

Może Pani wiec powołać się na to, że zapis ten nie był wiążący, i nie zwracać operatorowi ulgi. Oczywiście jeśli operator podejmie próbę odzyskania należności, ma Pani prawo zwrócić się do sądu powszechnego o uznanie danego postanowienia za niewiążące.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Indywidualne porady prawne

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • II + 10 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl