Mamy 11 676 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Reklamacja naprawy telefonu

Autor: Eliza Rumowska • Opublikowane: 11.12.2009

Kupiłem telefon komórkowy w sklepie firmowym. Oddałem jednak komórkę do serwisu, bo miała wiele wad: trzeszczała, gubiła zasięg, sama się resetowała itp. Naprawiano ją ponad 2 tygodnie, a i tak wiele się nie poprawiło. W salonie nie przyjąłem komórki i została ponownie wysłana do serwisu. Minęły już kolejne 2 tygodnie, telefonu zastępczego nie dostałem. Na infolinii firmy dowiedziałem się, że mogę napisać jedynie reklamację dotyczącą czasu naprawy. Jak więc napisać takie pismo? I wysłać je normalnie czy e-mailem?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Reklamacja naprawy telefonu

Czas i sposób reklamacji telefonu komórkowego na podstawie udzielonej gwarancji jakości

Chociaż nie wspomina Pan o tym w opisie sprawy, jednak wszystko wskazuje na to, że Pana reklamacja aparatu telefonicznego została złożona na podstawie udzielonej gwarancji jakości. Dlatego też dokumentem kluczowym w sprawie będzie powołanie się na warunki gwarancji, w szczególności na te jej postanowienia, które mówią o czasie i sposobie załatwienia reklamacji – w tym przypadku o usunięciu wady przez naprawę rzeczy. W piśmie reklamacyjnym proszę zawrzeć następujące elementy:

 

  1. Miejsce i datę, np. „Warszawa, 14 października 2009 r.”
  2. Dane adresowe i kontaktowe (wystarczy adres do korespondencji – nie musi Pan podawać e-maila ani nr. tel. kontaktowego).
  3. Podmiot przyjmujący reklamację do realizacji (zgodnie ze wskazaniem z gwarancji).
  4. Pismo należy zatytułować: „Reklamacja na nieskuteczną naprawę aparatu telefonicznego (podać firmę i model) z dnia...”.
  5. Proszę na początku zgłosić swoje roszczenia, tj. czego Pan żąda (na pewno należy uzależnić to od tego, na co pozwala gwarant w udzielonej gwarancji), ponadto proszę zażądać wyjaśnień co do braku naprawy za pierwszym razem oraz braku zachowania terminu z gwarancji (zakładam, że był krótszy niż ten, który już upłynął).
  6. Proszę napisać, że naraża to Pana na straty i że dalszy sposób takiej obsługi spowoduje wstąpienie na drogę sądową z roszczeniem odszkodowawczym.
  7. Proszę zażądać wydania rzeczy z usuniętą wadą lub wymianę rzeczy na nową w ciągu tygodnia od doręczenia niniejszego pisma.
  8. W uzasadnieniu proszę opisać całą sytuację, której przebieg prezentuje Pan w pytaniu.
  9. Proszę na koniec dodać, że czeka Pan na załatwienie reklamacji w ww. terminie oraz na pisemne wyjaśnienia w ciągu tygodnia od otrzymania niniejszego pisma. Proszę też napisać, że brak kontaktu i niezałatwienie reklamacji spowodują wstąpienie na drogę sądową z roszczeniem odszkodowawczym.

 

Korespondencję należy kierować pocztą tradycyjną – listem poleconym nadanym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Wszelkie daty proszę liczyć od terminu otrzymania pisma przez kontrahenta (data na zwrotce).

 

UWAGA: Proszę jednocześnie nie prowadzić korespondencji e-mailowej – zasadniczo nie jest ona ani honorowanym sposobem składania oświadczeń woli, ani skutecznym doręczeniem pism.

 

Tak jak pisałam, w reklamacji nie należy ograniczać się do nieczasowości załatwienia sprawy, ale objąć roszczeniem bezskuteczną naprawę, co jest zaniedbaniem ze strony przedsiębiorcy.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • I + X =

»Podobne materiały

Nagroda za osobiste osiągnięcia małżonka

Jestem po rozwodzie i chciałabym uporządkować kwestie związane z podziałem majątku. W trakcie małżeństwa ja i mój mąż mieliśmy wspólność majątkową. W tym czasie otrzymywałam nagrody za osobiste osiągnięcia (nagrody naukowe). Były one przeznaczane na zakup określonych rzeczy wspólnych (np. kina

 

Zakaz kontaktowania się z dzieckiem

Jestem po rozwodzie. Do tej pory mój były mąż miał nieograniczone prawo do widywania się z naszym synem. Jednak często odwoływał spotkania i nie dotrzymywał obietnic, gdyż ważniejsza była dla niego kobieta, dla której zostawił rodzinę. Kiedy sąd zakazał mu widzeń w obecności partnerki, to wpraw

 

Zwrot kosztów naprawy samochodu zakupionego w komisie

Tydzień temu zakupiłem w pewnej firmie używany samochód za 24 000 zł (zapłaciłem 10 000 zł zaliczki). Po przejechaniu trasy do domu (200 km), auto uległo awarii, której naprawa według mechanika ma kosztować od 5 do 7 tys. zł. Na zakup została wystawiona faktura VAT marża, ale nie zawarliśmy umo

 

Wypowiedzenie umowy leasingu

Od 2 lat mamy umowę leasingu podpisaną na 4 lata. Leasing został udzielony w obcej walucie i w pewnym momencie kwota długu wzrosła dwukrotnie. Obecnie mamy zaległość w wysokości 1 mln zł, a nie jesteśmy w stanie regularnie spłacać rat. Czy możliwe jest wcześniejsze wypowiedzenie umowy

 

Brak umowy z TVP a abonament RTV

Dostałem upomnienie z poczty polskiej dotyczące nieopłaconego abonamentu RTV. Przed laty zarejestrowałem telewizor, ale nigdy nie podpisałem umowy z TVP. Czy mogę jakoś uniknąć windykacji?

 

Wpisanie na listę dłużników bez wyroku sądowego - czy to jest zgodne z prawem?

Zostałam wpisana na listę dłużników KRD BIG bez wyroku sądowego, czy to jest zgodne z prawem? W roku 1998 miałam kredyt, który spłacałam, ale miałam trudną sytuację i oddałam samochód w rozrachunku. Samochód został sprzedany, a bank nic się nie odzywał, ale i rozliczenia nie dał.

 

Fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej

Mieszkam w budynku wielomieszkaniowym, w którym 80% to mieszkania własnościowe. Przed ponad 10 laty zarząd i wspólnota ustanowili fundusz remontowy, jednak nic nie zostało w ciągu tych lat zrobione, nie ma żadnych planów inwestycyjnych, a te, które powstają, są obalane na zebraniach, bo firmy, które

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »