Mamy 11 890 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Rejestracja zamiejscowego oddziału spółki jawnej

Autor: Wioleta Biel • Opublikowane: 18.03.2016

Chcę dokonać rejestracji zamiejscowego oddziału spółki jawnej. Jak powinienem to uczynić? Czy muszę dokonać jednoczasowej aktualizacji w REGON-ie i urzędzie skarbowym, czy też uczyni to sąd rejestrowy?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Utworzenie oddziału spółki jawnej to sprawa przekraczająca zakres zwykłych czynności spółki. Oznacza to, zgodnie z art. 43 Kodeksu spółek handlowych, że wymagana do tego jest zgoda wszystkich wspólników spółki jawnej, w tym także i tych, którzy są wyłączeni od prowadzenia spraw spółki. W uchwale w sprawie utworzenia oddziału wspólnicy powinni wskazać co najmniej jego siedzibę oraz firmę (nazwę), pod którą będzie on funkcjonował.

 

Utworzenie oddziału podlega na zgłoszeniu do rejestru przedsiębiorców w KRS. W przypadku spółki jawnej zgłoszenie powinno zostać dokonane na formularzu KRS-Z1 z załącznikiem KRS-ZA. To właśnie w załączniku KRS-ZA należy podać firmę, siedzibę i adres oddziału, zaś w części I.1 formularza należy wskazać, że wniosek jest składany w celu wpisania nowego oddziału.

 

Od stycznia 2015 r. następuje to automatycznie, przy czym po zarejestrowaniu zmian w KRS-ie w terminie 21 dni należy złożyć aktualizację NIP-u w US.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 0 - V =
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

porady spadkowe spadek.info

porady budowlane prawo-budowlane.info

porady prawnika odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton