.
Mamy 12 435 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Przyspieszenie kary pozbawienia wolności

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 26.12.2017

Czy można przyspieszyć wykonanie kary pozbawienia wolności? Mój syn ma wyrok 2 lat za rozbój, czeka na termin stawienia się w zakładzie karnym. Boję się jednak o własne bezpieczeństwo, zachowuje się bardzo agresywnie. Co mogę zrobić?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Przyspieszenie kary pozbawienia wolności

Fot. Fotolia

W pierwszej kolejności wskazać należy, iż Kodeks karny wykonawczy nie zna instytucji przyspieszenia postępowania wykonawczego. Nie zmianie to jednak faktu, że ma Pani pełne prawo skierować do sądu rejonowego, który wydał wyrok skazujący Pani syna, wniosek o jak najszybsze wezwanie do odbywania kary pozbawienia wolności z uwagi na problemy z synem. Sąd rejonowy jako sąd penitencjarny jest uprawniony do jak najszybszego rozpoznania Pani prośby.

 

Oczywiście nie może Pani powołać się na konkretny przepis, bowiem przepis taki nie istnieje, jednakże nie pozbawia to Pani prawa wnioskowania o jak najszybsza reakcję. Proszę nadto zastanowić się, czy nie skierować na policję nowego zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, z którego będzie wynikało, że syn Pani grozi i znęca się nad Panią psychicznie. Takie zawiadomienie może prowadzić o wszczęcie kolejnego postępowania względem syna i osadzenia go w areszcie tymczasowym, o ile będą ku temu przesłanki.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 4 - 8 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »