Mamy 11 794 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Przedłużenie umowy najmu lokalu socjalnego

Autor: Monika Cieszyńska • Opublikowane: 02.12.2015

Zgodnie z wyrokiem sądu przyznano mi na 2 lata lokal socjalny. Niestety umowa najmu kończy się. Jestem samotną emerytką i mieszkania na pewno sobie nie kupię. Czy mnie wyrzucą?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się jedynie na czas oznaczony (a nie na nieoznaczony), o czym stanowi art. 23 ust. 1 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

 

Oznacza to, iż winna Pani udać się do gminy (czy też spółki, która zarządza zasobem gminnym) w celu przedłużenia ww. umowy na następny okres, co z kolei potwierdza art. 23 ust. 3 ww. ustawy, zgodnie z którą umowę najmu lokalu socjalnego można po upływie oznaczonego w niej czasu przedłużyć na następny okres, jeżeli najemca nadal znajduje się w sytuacji uzasadniającej zawarcie takiej umowy.

 

Podsumowując, jeśli nadal znajduje się Pani w sytuacji uzasadniającej zawarcie umowy najmu lokalu socjalnego, tj. nie posiada Pani tytułu prawnego do innego lokalu, a dochody Pani gospodarstwa domowego nie przekraczają wysokości określonej w uchwale rady gminy, to gmina nie może Pani odmówić przedłużenia przedmiotowej umowy.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • dziesięć - 7 =
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

Poduszki