.
Mamy 12 842 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Prowadzenie działalności w części mieszkania

Autor: Aleksander Słysz • Opublikowane: 04.12.2014

W 2009 r. użyczyłam synowi jeden pokój do prowadzenia działalności gospodarczej. Ani ja, ani syn nie płaciliśmy od tego podatku dochodowego (I grupa). W umowie jest mowa o bezpłatnym użyczeniu pokoju i bezpłatnym korzystaniu z mediów. Czy bezpłatne korzystanie np. z energii elektrycznej (nie wystawiałam rachunków) też nie rodziło skutków podatkowych?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Artykuł 21 ust. 1 pkt 125 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że wolna od podatku jest wartość świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, obliczona zgodnie z art. 11 ust. 2–2b, otrzymanych od osób zaliczonych do I i II grupy podatkowej (w rozumieniu przepisów o podatku od spadków i darowizn, z zastrzeżeniem ust. 20). W opisanym przypadku korzystanie z tzw. mediów to nic innego jak nieodpłatne świadczenie w naturze, moim zdaniem również wolne od podatku, tak jak i świadczenie podstawowe, czyli użyczenie.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • pięć - 6 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl