.
Mamy 13 359 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Prawomocne skazanie w Anglii a polski rejestr karny

Prawdopodobnie zostanę prawomocnie skazany w Anglii. Czy brytyjski wymiar sprawiedliwości poinformuje o tym polskie władze i będę figurował w krajowym rejestrze karnym?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

W przypadku prawomocnego skazania Pana w Wielkiej Brytanii informacja o tym fakcie powinna zostać przekazana władzom polskim i będzie Pan figurował w krajowym rejestrze karnym.

 

Zgodnie z art. 1. ust 2 pkt 4 ustawy o krajowym rejestrze karnym „w Rejestrze gromadzi się dane o osobach (…) prawomocnie skazanych przez sądy państw obcych”.

 

Zapis ten został wprowadzony ustawą z dnia 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz. U. z dnia 31 lipca 2007 r.) i stanowi dostosowanie obowiązujących wcześniej przepisów do decyzji Rady 2005/876/WSiSW z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie wymiany informacji pochodzących z rejestru karnego.

Decyzja ta nakłada obowiązek rejestracji osób skazanych przez sądy państw obcych w kraju obywatelstwa oraz przekazywania informacji o skazaniu obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej organom centralnym tych państw.

Masz problem prawny? Opisz swoją sprawę, wypełniając  formularz poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 2 + 6 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl