.
Mamy 12 435 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Poszukiwanie listem gończym

Autor: Małgorzata Rybarczyk • Opublikowane: 19.06.2012

Zorientowałem się, że jestem poszukiwany listem gończym. Od kilku lat przebywam za granicą. Jak mogę się dowiedzieć, o jaką sprawę chodzi? Jak dowiedzieć się, czy poszukiwanie listem gończym obowiązuje też na terenie UE?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Najprostszym i skutecznym sposobem ustalenia, z jakiego powodu jest Pan poszukiwany listem gończym, jak również czy znajduje się Pan liście osób poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania, jest skontaktowanie się z policją lub w prokuraturą, która wydała list gończy lub ENA. Najbardziej wiarygodnymi portalami, na których można sprawdzić, czy jest Pan poszukiwany, są strony poszczególnych komend lub strona www.poszukiwani.policja.pl.

 

Gdy wejdzie Pan w odnośnik do swego nazwiska, uzyska Pan więcej informacji dotyczących Pańskiej sytuacji. Oprócz wskazania, za jaki czyn jest Pan poszukiwany listem gończym, jest tam także podany numer kontaktowy do komendy właściwej w Pańskiej sprawie. Dzwoniąc pod wskazany numer, uzyska Pan informację czy jest to poszukiwanie listem gończym, czy też ENA, oraz na czyje polecenie zostały one wydane.

 

Powinien Pan także uzyskać informację, w związku z jakim czynem dokładnie jest Pan wszczęto poszukiwanie listem gończym i w jakim czasie miało miejsce zdarzenie, w związku z którym jest Pan poszukiwany. Niektóre komendy wojewódzkie policji, zamieszczając na swoich stronach listy poszukiwanych, podają także sygnaturę sprawy, do której wydany został list gończy lub ENA, oraz jednostkę prokuratury właściwą do prowadzenia sprawy.

 

Jeżeli podejrzewa Pan, jaka prokuratura mogła wydać za Panem list, może Pan także kontaktować się bezpośrednio z daną prokuraturą i prosić o połączenie z osobą prowadzącą repertorium spraw zawieszonych i listów gończych.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (2):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 6 - pięć =

05.01.2020

Oczywiście że nieprawda. nikt nie udzieli odpowiedzi przez telefon ani sąd ani prokuratura ani policja. Również konsul nie odpowie.

sub

13.11.2014

to niestety nie jest prawda.Zadzwoniłam do prokuratora z zapytaniem czego dotyczy wystawiony za mną list gończy przez tego właśnie prokuratora i dostałam odpowiedż ,że przez telefon nie udzieli mi żadnej odpowiedzi.Mam wrócić do kraju (nieświadoma ).

beata

.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »