Mamy 7295 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podatek ryczałtowy

Podatek ryczałtowy jest to metoda, dzięki której można wymierzyć i pobrać należności podatkowe. Metoda ta nie wymaga ustalania konkretnej podstawy do obliczenia podatku, ale uwzględnia ona rodzaj wykonywanej działalności zarobkowej. Zwraca też uwagę na pewne kryteria, jakimi jest np. liczba mieszkańców miejscowości (w tym procent, jaki stanowią osoby zatrudnione), w której działalność jest wykonywana. Podatek ryczałtowy został w prawie polskim uregulowany w ustawie z dnia 2 listopada 1998 roku o podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 Rozpoczynam działalność gospodarczą (ryczałt 3%, kasa fiskalna, książka ewidencja przychodów). Chciałbym nabywać przedmioty z Unii Europejskiej za pośrednictwem serwisu eBay (od osób prywatnych i od firm). Za towar płaciłbym kartą kredytową przypisaną do mojego konta firmowego, za pośrednictwem serwisu PayPal. Czy bankowe zestawienie transakcji zawierające dane: kto (nicki użytkowników eBay), ile, kiedy oraz komu zapłacił, połączone z wydrukiem z wygranej aukcji mogą być uznane jako dowód zakupu przedmiotu w celu dalszej odsprzedaży przy podatku ryczałtowym?

Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w art. 4 ust. 1 pkt 6 stanowi, że dowody zakupu to „otrzymane faktury, rachunki, paragony, dowody wewnętrzne oraz opis otrzymanego towaru”.

Można zatem dokonać następującego podziału (mimo że wprost nie dokonuje go ustawodawca, wyraźnie zrównując ze sobą moc dowodową poszczególnych dokumentów):

  • jeżeli towary nabywane są od przedsiębiorców, należy jako dowód zakupu przechowywać faktury, rachunki lub paragony;
  • jeżeli towary nabywane są od osób fizycznych, dowodem zakupu może być dowód wewnętrzny wraz z opisem towaru.


Dowodem wewnętrznym wraz z opisem może być np. oświadczenie podatnika, że zakupił określony towar X od osoby Y oraz opis dokładny towaru.

Zatem „bankowe zestawienie transakcji zawierające dane: kto (nicki użytkowników eBay), ile, kiedy oraz komu zapłacił, połączone z wydrukiem z wygranej aukcji” mogą moim zdaniem być uznane jako dowód zakupu przedmiotu w celu dalszej odsprzedaży przy podatku ryczałtowym, o ile opatrzy je Pan własnoręcznym podpisem.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Stały klient Tomasz
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Iwona
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Agnieszka
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Krzysztof
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Danuta
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Maciej
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Tomasz
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Małgosia
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Joanna
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
Roman
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Zbyszek
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jarek
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Piotr
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Roksana
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.
Krzysztof

 Czy prowadząc działalność pod kodem PKD 45.19.Z można opłacać podatek ryczałtowy 3%? Z jakich innych kodów można skorzystać we wpisie do ewidencji, aby móc się rozliczać na tych zasadach? Chciałbym wiedzieć, co mogę jeszcze dopisać do swojego wpisu do ewidencji, żeby nie „wypaść” z 3% podatku ryczałtowego. Głównie chodzi mi o kody PKD w zakresie handlu. Z tego co mi wiadomo, to samochodów osobowych nie można rozliczać na 3%. A chciałbym jeszcze handlować częściami do naczep i ciągników siodłowych jak również akcesoriami do wozów asenizacyjnych. Jakie to kody PKD i czy można skorzystać z podatku ryczałtowego 3%? I ostatnie pytanie: jak kody PKD mają się do kodów PKWiU?

W PKD z 2007 r. pod pozycją przez Pana wskazaną (45.19.Z) zgrupowana jest działalność „Sprzedaży hurtowej i detalicznej pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli”. W rozumieniu ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym jest to niewątpliwie działalność usługowa w zakresie handlu, opodatkowana stawką 3%.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 tej ustawy 3% stawkę podatku zryczałtowanego (podatek ryczałtowy) stosuje się również do:

  1. działalności gastronomicznej, z wyjątkiem przychodów ze sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5%,
  2. świadczenia usług związanych z produkcją zwierzęcą, zaliczonych zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług do klasy 01.42 – usługi związane z chowem i hodowlą zwierząt (z wyjątkiem usług weterynaryjnych),
  3. działalności rybaków morskich i zalewowych w zakresie sprzedaży ryb i innych surowców pochodzących z własnych połowów, z wyjątkiem sprzedaży konserw oraz prezerw z ryb i innych surowców z połowów.

(...) Najlepiej byłoby, gdyby zapoznał się Pan z treścią ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. W art. 12 wymienione są stawki podatku na ryczałt ewidencjonowany. Generalnie inna aniżeli 3% stawka podatku w zakresie handlu przewidziana jest m.in. dla pośrednictwa w handlu hurtowym, pośrednictwa w sprzedaży pojazdów mechanicznych. W odniesieniu do niektórego rodzaju usług w zakresie handlu nie można w ogóle korzystać z opodatkowania ryczałtem (art. 8 ustawy), jak np. w przypadku działalności w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych. Jeżeli zatem chce Pan handlować częściami samochodowymi bądź częściami do naczep i ciągników, wówczas musi się Pan rozliczać według zasad ogólnych (18% podatku z działalności, bądź według podatku liniowego).
    Przeczytaj pełną treść

 

 Dochody z najmu lokalu podlegają opodatkowaniu. Istnieją dwie możliwości opodatkowania dochodów z najmu – w zależności od wyboru podatnika:

  1. albo na zasadach ogólnych określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych,
  2. albo ryczałtowo zgodnie z przepisami ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Jeżeli wybierze Pan opłacanie podatku w formie ryczałtu, powinien Pan złożyć w urzędzie skarbowym pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Oświadczenie składa się nie później niż do 20 stycznia roku podatkowego, natomiast podatnik, który zaczyna wynajmowanie lokalu w trakcie roku podatkowego – do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.

Jeżeli zdecyduje się Pan na podatek ryczałtowy, będzie Pan obowiązany za każdy miesiąc obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do 20 dnia następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień – w terminie złożenia zeznania. Może Pan również obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do 20 dnia następnego miesiąca po upływie kwartału, za który ryczałt ma być opłacony, a za ostatni kwartał roku podatkowego – w terminie złożenia zeznania, jeżeli zawiadomi Pan naczelnika urzędu skarbowego, że wybrał Pan kwartalne opłacanie ryczałtu.

Stawkę podatku 8,5% płaci się do przychodów w wysokości 4000 euro (według kursu NBP z 30 września 2007 r. – jest to 15 072 zł). Od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt wynosi 20% przychodów.

(...) Trudno powiedzieć, która forma opodatkowania będzie korzystniejsza w Pana przypadku. To zależy od bardzo wielu okoliczności. W niektórych wypadkach korzystniejsze jest opodatkowanie na zasadach ogólnych, a w innych podatek ryczałtowy.

Wydaje się, iż w sytuacji, w której przychód z najmu będzie niewielki – poniżej 15 072 zł – i nie będą Państwo ponosić nakładów w związku z najmem, korzystniejsze będzie opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodu z najmu.
    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

 

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

Treści powiązane

Rolnik ryczałtowy a emeryt – podatek ryczałtowy

Były pracownik Lasów Państwowych, obecnie emeryt, dzierżawi od Nadleśnictwa ok. 2& ha gruntów rolnych. W ramach współpracy z Kołem Łowieckim świadczy usługi orania poletek łowieckich. Czy można zakwalifikować wymienionego emeryta jako tzw. rolnika ryczałtowego? Emeryt ma umowę dzierżawy gruntów rolnych podpisaną bezterminowo, czynsz dzierżawny płaci do Nadleśnictwa, nie płaci podatku rolnego do gminy. Zakwalifikowanie go do grupy rolników ryczałtowych zwolni Koło z wystawiania PIT-ów, na które rolnik nie wyraża zgody.Podatek ryczałtowy od kwoty najmu pomniejszonej o czynsz

Wynajmuję mieszkanie, płacę podatek ryczałtowy 8,5%. Kwota najmu wynosi 1000 zł, z czego 250 zł to czynsz dla spółdzielni. Czy mogę go odliczyć od całej kwoty i podatek płacić od 750 zł?

 Podatek od najmu samochodu campingowego

Jestem właścicielem samochodu campingowego i planuję go wynajmować bez otwierania działalności gospodarczej. Czy w tym przypadku można odprowadzać podatek ryczałtowy 8,5% tak jak w przypadku innych umów najmu? Jeżeli tak, to czy są jakieś ograniczenia?Wyrok WSA w Gliwicach – podatek ryczałtowy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Madej, Sędziowie NSA Eugeniusz Christ, Przemysław Dumana (spr.), Protokolant Monika Adamus, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 lipca 2009 r. sprawy ze skargi J. T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Rozliczenie działalności opodatkowanej ryczałtem wykonywanej poza granicami Polski

Niedawno założyłem jednoosobową firmę świadczącą usługi budowlane na terenie Francji. Ponadto jestem zatrudniony w innej firmie na umowę o pracę. Jak zatem będzie wyglądało moje rozliczanie się z urzędem skarbowym? Oddzielnie jako zatrudniony na umowie o pracę tak jak do tej pory, i oddzielnie jako przedsiębiorca? Jako formę rozliczenia wybrałem podatek ryczałtowy płacony raz na kwartał. Czy poza ryczałtem w wysokości 5,5% powinienem w Polsce płacić VAT lub inne podatki? Jeśli otrzymuję lub wystawiam fakturę z kwotą w euro, to po jakim kursie mam ją przeliczyć? Jak powinienem prowadzić ewidencję przychodów? Z tego co się orientuję, w moim przypadku limit rocznych obrotów to 55 000 euro. Jak jest liczony rok: od stycznia do stycznia, a jeśli tak, to czy rozpoczynając działalność w połowie roku mam jakieś ograniczenia w kwocie obrotu, czy też rozpoczynając działalność np. w lipcu rok liczony jest od lipca do lipca?Ryczałt a odliczenie podatku odprowadzanego w Niemczech
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (podatek ryczałtowy 5%). Jedynym źródłem mojego dochodu jest świadczenie usług dla niemieckiej firmy. Dochody z tego tytułu zostają w Niemczech opodatkowane 5% podatkiem. Czy mogę odliczyć w Polsce podatek odprowadzony w Niemczech? Jeśli tak, na jakiej podstawie? Jeśli nie – czy miałbym takie prawo, rozliczając się na zasadach ogólnych podatkiem liniowym? Gdzie powstają należności licencyjne?

Wybrane opinie naszych klientów:

Termin uzyskania odpowiedzi w pełni adekwatny do nazwy portalu. Odpowiedź na mój problem dostałam o drugiej w nocy (!), a w celu uzyskania w pełni wyczerpującej zagadnienie odpowiedzi – to nie ja, a prawnik zadawał mi dodatkowe pytania. Widzę tu nie tylko solidne podejście do tematu, ale także pełne zaangażowanie. Tak trzymać!

Stefania

To naprawdę działa i jest fantastyczne. Bardzo szybka i konkretna odpowiedź. Polecam.

Norbert

Bardzo pomocna i wyczerpująca odpowiedź. Biorąc pod uwagę czas reakcji i cenę doskonała oferta dla ludzi, którzy - tak jak ja - nie są prawnikami a nie chcą pogubić się w gąszczu przepisów.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje

Piotr

Dziękuję za poradę, na pewno wyniosę z niej jakieś korzyści materialne. Zgodnie z Waszą poradą złożyłem w sądzie okręgowym wniosek o wykładnię wyroku w sprawie odsetek. Czekam na postanowienie sądu. Poinformuję Was o rezultacie. Dziękuję raz jeszcze.

Pozdrawiam,

Piotr

Jestem zadowolona, odpowiedź była szybka i obiektywna, dodatkowym plusem w korzystaniu z porad jest możliwość zadawania nieodpłatnie pytań w temacie, czego nie ma w korzystaniu ze stacjonarnych kancelarii adwokackich. Dziękuję i polecam.

Jadwiga

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Waszą firmą, poradę otrzymałam szybko i kompetentnie, dostałam także odpowiedzi na wszystkie dodatkowe pytania. Wasza porada w istotny sposób pomogła mi podjąć ważną życiową decyzję.

Magda

Bardzo dziękuję za wyczerpującą i błyskawiczną odpowiedź. Pan Jakub Bonowicz zaskoczył mnie tak znajomością języka obcego, jak i prawa zagranicznego. Dziękuję bardzo serdecznie i pozdrawiam cały zespół eporady24.

Jola

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Skorzystałem z usług portalu i tego nie żałuje. Będąc poza granicami kraju trudno mi było uzyskać fachową poradę a dzięki ePorady24.pl i udzielającym porad prawnikom wszystko stało się dużo łatwiejsze. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zachęcam każdego do skorzystania z serwisu.

Bogumił

Po raz pierwszy skorzystałem z tego typu usługi przez internet i jestem pod bardzo wielkim wrażeniem waszego profesjonalnego serwisu. Szczególne podziękowania dla pana Jakuba Bonowicza za przygotowanie dokumentów i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Piotr

Eporady24 to strzał w dziesiątkę!!! Jestem pod wielkim wrażeniem, Pan Jakub Bonowicz udzielił odpowiedzi wykraczającej poza polskie prawo, a odpowiedź ta była wyczerpująca, rzetelna i konstruktywna. Wyjaśnione zostały wszystkie nękające mnie kwestie. Bardzo, bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Jolanta

Przeczytaj wszystkie opinie »
wizytówka Szukamy prawników »