Mamy 7299 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podatek przy sprzedaży mieszkania

Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie nieruchomości, wiąże się z koniecznością odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych (według reguł, jakie obowiązują w dniu nabycia nieruchomości). Podstawą obliczenia podatku jest dochód stanowiący różnicę pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości a kosztami uzyskania przychodów. Istnieje jednak możliwość skorzystania ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131. Przepis ten stanowi, że zwalnia się z opodatkowania dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych w wysokości, która odpowiada iloczynowi tego dochodu i udziału wydatków poniesionych na własne cele mieszkaniowe w przychodzie z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, jeżeli począwszy od dnia odpłatnego zbycia, nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, przychód uzyskany ze zbycia tej nieruchomości lub tego prawa majątkowego został wydatkowany na własne cele mieszkaniowe.

 Chcę zapytać o podatek przy sprzedaży mieszkania. Chcę sprzedać mieszkanie, które nabyłam w drodze darowizny (akt notarialny z 2006 r.). Dochód ze sprzedaży zamierzam w całości przeznaczyć na zakup nowego mieszkania. Czy w tej sytuacji będę musiała zapłacić podatek od sprzedaży mieszkania? Jeśli muszę uiszczać podatek przy sprzedaży mieszkania, to jakie ewentualnie kroki podjąć, by tego uniknąć?

Ponieważ nabycie mieszkania nastąpiło w 2006 r., więc do opodatkowania odpłatnego zbycia tego mieszkania zastosowanie będą miały przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu sprzed 1 stycznia 2007 r.

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32d ustawy o podatku dochodowym w brzmieniu sprzed 1 stycznia 2007 r. wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych w całości, jeżeli ich nabycie nastąpiło w drodze spadku lub darowizny. Chodzi tu o – jak Pani pisze – „podatek przy sprzedaży mieszkania”.

Ponieważ nabycie nastąpiło w drodze darowizny, to nie ciąży na Pani obowiązek zapłaty podatku dochodowego, jednym słowem – „podatek przy sprzedaży mieszkania” Pani nie dotyczy.

Jeżeli po zawarciu umowy darowizny korzystała Pani z ulgi w podatku od spadków i darowizn określonej w art. 16 ust. 1 ustawy od spadków i darowizn (zgodnie z którym w razie nabycia budynku mieszkalnego lub jego części, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym w drodze darowizny przez osoby zaliczane do I grupy podatkowej nie wlicza się do podstawy opodatkowania ich wartości do łącznej wysokości nieprzekraczającej 110 m2powierzchni użytkowej budynku lub lokalu) – to może się okazać, że będzie musiała Pani zapłacić podatek od spadku i darowizn   Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Stały klient Tomasz
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Iwona
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Agnieszka
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Krzysztof
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Danuta
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Maciej
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Tomasz
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Małgosia
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Joanna
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
Roman
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Zbyszek
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jarek
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Piotr
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Roksana
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.
Krzysztof

 W 1998 r. kupiliśmy z mężem mieszkanie, stając się jego współwłaścicielami. Dwa lata temu wzięliśmy jednak rozwód i w wyniku podziału majątku mieszkanie przypadło mi na własność. Zamierzam je sprzedać – czy będę musiała zapłacić podatek przy sprzedaży mieszkania?

Organy przyjmują, że gdy w wyniku podziału majątku wspólnego wartość otrzymanej przez jednego z małżonków nieruchomości nie przekroczyła udziału przysługującego mu w majątku objętym ustawową współwłasnością, to sprzedaż tej nieruchomości nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych gdy od końca roku, w którym dokonano nabycia (w ramach małżeństwa), minęło 5 lat (m.in. pismo z dnia 23 stycznia 2004 r., Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. akt BI/005/0750/03). (...) Reasumując, datą nabycia prawa wskazanego przez Panią w pytaniu (do mieszkania), które przypadło Pani w wyniku podziału majątku dorobkowego małżeńskiego (jeżeli wartość mieści się w udziale, jaki przysługiwał Pani w majątku dorobkowym małżeńskim), jest data nabycia w czasie trwania związku małżeńskiego, tj. 1998 rok – w tym przypadku sprzedaż nastąpi po upływie 5 lat od końca roku, w którym prawo nabyto – nie powstanie zatem przychód podlegający opodatkowaniu, ergo nie powstanie obowiązek zapłaty podatku przy sprzedaży mieszkania.    Przeczytaj pełną treść

 

 Chciałabym dopytać o podatek przy sprzedaży mieszkania. Aby móc z mężem kupić mieszkanie, pożyczyłam od osoby prywatnej pieniądze i dodatkowo wzięłam kredyt. Stare mieszkanie sprzedaliśmy za 250 000 zł (po 125 000 zł dla mnie i męża – posiadamy rozdzielność majątkową). Mąż przelał na moje konto pieniądze, zgłaszając darowiznę w urzędzie skarbowym. Zwróciłam pożyczkę, ale w urzędzie skarbowym okazało się, że muszę zapłacić 10-procentowy podatek przy sprzedaży mieszkania, ponieważ spłata pożyczki od osoby prywatnej nie jest wydatkiem na cele mieszkaniowe. Dostaliśmy z mężem oświadczenia, w których zobowiązujemy się do wydania w ciągu 2 lat przychodu ze sprzedaży mieszkania na cele mieszkaniowe. Pani w urzędzie nie zrozumiała, że przeznaczyliśmy już pieniądze na ten cel. Czy musimy płacić ten podatek od sprzedaży mieszkania w wysokości 10%? (...) Ponieważ sprzedała Pani wraz z mężem mieszkanie będące współwłasnością, to podatek w wysokości 10% od przychodu ze sprzedaży mieszkania (czyli tzw. podatek przy sprzedaży mieszkania) powinna zapłacić zarówno Pani, jak i mąż. Podstawą opodatkowania będzie w tej sytuacji wartość sprzedanego mieszkania odpowiadająca udziałowi we współwłasności. Ten udział wynosi 50% – wynika to z domniemania równości udziałów w majątku wspólnym małżeńskim. Jeśli odpłatnego zbycia dokonują małżonkowie (tak jak w Pani sytuacji), to każdy z małżonków opodatkowuje przypadającą na niego część przychodu. Pani powinna zapłacić podatek od kwoty 125 000 zł i mąż również od takiej kwoty.

Co do tego, czy urząd skarbowy miał rację, twierdząc, że spłata pożyczki zaciągniętej u osoby fizycznej na cele mieszkaniowe nie jest podstawą do zwolnienia podatkowego, to muszę stwierdzić, iż różne urzędy skarbowe różnie interpretują przepisy prawa podatkowego.

Mianowicie można spotkać się z taką interpretacją, iż spłata takiej pożyczki nie daje podstawy do zwolnienia podatkowego, ponieważ zwolnienie podatkowe przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 32e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczy spłaty pożyczki lub kredytu zaciągniętych na cele mieszkaniowe w banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Z drugiej strony można się również spotkać z interpretacjami, które wskazują, iż ulga z art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przysługuje także wówczas, gdy podatnik otrzymane pieniądze ze sprzedaży nieruchomości wydatkuje na spłatę kredytu lub pożyczki, które zaciągnął na cele mieszkaniowe przed uzyskaniem przychodów ze sprzedaży mieszkania.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

 

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

Treści powiązane

Podatek przy sprzedaży mieszkania przed upływem 5 lat od nabycia
Sprzedałem mieszkanie w 2008 r. tuż przed upływem 5 lat od jego nabycia. Niestety sprzedaż jest obciążona 10% podatkiem. Zadeklarowałem, że pieniądze zostaną przeznaczone na zakup w ciągu 2 lat nieruchomości na własne cele mieszkaniowe. Jedną czwartą kwoty, jaką uzyskałem ze sprzedaży, zwróciłem do banku na poczet zaciągniętego wcześniej na zakup mieszkania kredytu hipotecznego. Czy istnieje możliwość dalszego odroczenia wpłaty podatku albo jego anulowania bądź obniżenia? Na przykład czy można obniżyć podstawę opodatkowania o kwotę zwrotu kredytu? Czy istnieje możliwość uniknięcia podatku, ze względu na fakt, że stale zamieszkuję w Stanach Zjednoczonych (jestem rezydentem), również w momencie sprzedaży mieszkania?

Podatek dochodowy 2011 a sprzedaż mieszkania

Ja, moja żona i nasz dorosły syn wspólnie kupiliśmy w 1995 r. w Polsce mieszkanie, w którym nadal jesteśmy zameldowani. Od kilku lat jednak mieszkamy w Szwecji i chcielibyśmy to mieszkanie sprzedać. Jak wygląda kwestia podatku przy sprzedaży mieszkania w tym roku w obu krajach? Czy przy sporządzaniu aktu sprzedaży muszą być obecni wszyscy współwłaściciele, czy wystarczy jeden, posiadający upoważnienia pozostałych?Umorzenie lub zmniejszenie podatku od zysku ze sprzedaży mieszkania
Rok temu moja córka sprzedała mieszkanie, które otrzymała jako darowiznę od wujka. Nie była tam zameldowana, a mieszkanie zostało sprzedane rok po jego otrzymaniu. Sprzedając mieszkanie, spłaciła kredyt hipoteczny, który wcześniej pod nie zaciągnęła. Czy jest szansa na uniknięcie (lub choć odroczenie) płacenia podatku przy sprzedaży tego mieszkania? Po jakim czasie należy go zapłacić i jakie są konsekwencje opóźnienia?

Podatek przy sprzedaży darowanego mieszkania, w którym nie było się zameldowanym

W 2007 r. otrzymałem w drodze darowizny mieszkanie od mojej babci. Nie byłem w nim zameldowany, ale wyremontowałem je (na fakturach widnieje jednak mój adres, a nie adres tego mieszkania). Sprzedałem je w 2009 r. i wiem, że od tej sprzedaży muszę zapłacić podatek w wysokości 19%. Czy mogę ten podatek jakoś obniżyć lub zlikwidować?Podatek od darowizny pieniędzy ze sprzedaży mieszkania

Cztery lata temu podarowałem mamie mieszkanie. Skorzystała z ulgi podatkowej (ze względu na pokrewieństwo). Kilka miesięcy temu sprzedała to mieszkanie, korzystając z ulgi meldunkowej. Obecnie chciałaby przekazać mi większość pieniędzy ze sprzedaży mieszkania w formie darowizny. Czy będę też mógł skorzystać z ulgi podatkowej? Jeśli nie, to w jakiej wysokości zapłacę podatek?Wybrane opinie naszych klientów:

Szybko, konkretnie i na temat - czego chcieć więcej? Jestem zadowolony z porady i z pewnością będę korzystał ponownie.

Jakub

Porada prawna rzetelna, szczegółowa, pozwala bezpieczniej poruszać się w „gąszczu” przepisów prawnych. Polecam portal eporady24 – gdy ma się dylematy prawne – naprawdę warto, i to bez wychodzenia z domu!!!

Agnieszka

Bardzo pomocna i wyczerpująca odpowiedź. Biorąc pod uwagę czas reakcji i cenę doskonała oferta dla ludzi, którzy - tak jak ja - nie są prawnikami a nie chcą pogubić się w gąszczu przepisów.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje

Piotr

Ogólnie jestem zadowolony. Pomimo iż jestem za granicą, mogłem swoje sprawy załatwić należycie przy współpracy z firmą ePorady24.pl. Polecam tą firmę i na pewno jeszcze skorzystam z ich usług, jeśli będę tego potrzebował.

Dariusz

Opinia Państwa okazała się bardzo użyteczna, gdyż pozwoliła na sprawną obronę przed nadmiernym, wyśrubowanym przez biuro prawne brata oszacowaniem należności. Jeszcze raz dziękuję Państwu za udzieloną pomoc prawną.

Ryszard

Jestem niesamowicie zaskoczona. Nie spodziewałam się tak wspaniałej, obszernej i fachowej porady. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Serdeczne podziękowania. Na pewno będę korzystała z waszych usług w przyszłości.

Wioletta

Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół,

Roksana

Dzięki za pomoc. Czytając wcześniej opinie o was, nie dowierzałam, że jesteście tacy dobrzy, ale teraz, po otrzymaniu porady, muszę przyznać, że jesteście świetnie zorganizowani.

Powodzenia,

Irena

Polecam – jestem pozytywnie porażony jakością obsługi. Nieznajomość prawa szkodzi – brak korzystania z eporady24.pl – również. Porady rzeczowe i pomocne. Super. Bardzo polecam.

Damian

Wysoką jakość porad prawnych w serwisie potwierdza fakt ze tutaj po raz trzeci wracam. Jestem bardzo zadowolony. Nie tylko otrzymuje precyzyjna poradę na piśmie - co pozwala mi dokładnie i na spokojnie ją przemyśleć - ale także mam możliwość zadawania dodatkowych pytań na które dostaję równie precyzyjne odpowiedzi. Wysoko oceniam i profesjonalizm i czas odpowiedzi i sposób obsługi. Gratuluje i dziękuje. Bez stresów i bez bałaganiarstwa. Rewelacja!

Michał

Przeczytaj wszystkie opinie »
wizytówka Szukamy prawników »