.
Mamy 12 973 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Termin na złożenie oświadczenia lustracyjnego

Autor: Dariusz Kostyra • Opublikowane: 13.11.2007

Pracodawca wezwał mnie do złożenie oświadczenia lustracyjnego. W jakim terminie powinienem wykonać powyższy obowiązek?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z ustawą z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów kto pełni funkcję publiczną wymienioną w art. 4 ustawy lustracyjnej jest zobowiązany do złożenia oświadczenia lustracyjnego w terminie jednego miesiąca od dnia doręczenia powiadomienia o tym obowiązku przez właściwy organ.

 

Osoba, która po dniu wejścia w życie ustawy lustracyjnej nadal kandyduje lub ubiega się o objęcie funkcji publicznej, ma obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego przed objęciem tej funkcji.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • cztery plus pięć =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl