Mamy 11 258 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Opłata za złożenie zażalenia do sądu

Autor: Łukasz Poczyński • Opublikowane: 17.12.2009

Czy przy wnoszeniu zażalenia do sądu cywilnego II instancji na postanowienie (nie orzeczenie) sądu cywilnego I instancji w sprawie wynagrodzenia biegłego obowiązuje jakaś opłata (proszę o konkretną podstawę prawną)?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zażalenie strony na postanowienie sądu, którego przedmiotem jest wynagrodzenie biegłego, podlega opłacie sądowej.

 

Zgodnie z art. 22 pkt 4 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych opłatę stałą w kwocie 40 złotych pobiera się od zażalenia na postanowienie w przedmiocie wynagrodzenia biegłego.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • V + dwa =
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »