.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Ograniczenie delegacji po urlopie macierzyńskim

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 21.04.2019

Jestem pracownikiem zarządzającym obiektami handlowymi, umowa na czas nieokreślony. W umowie mam zapis, że mogę objąć placówki w 3 województwach. Do tej pory moje znajdowały się w rejonie do 70 km od miejsca zamieszkania. Mam roczne dziecko, wracam do pracy po urlopie rodzicielskim. Czy mogę starać się o ograniczenie delegacji, tak, żebym nie musiała pracować np. dalej niż te 70 km? Wyrażam zgodę na nadgodziny.


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Ograniczenie delegacji po urlopie macierzyńskim

Fot. Fotolia

Niestety w Pani przypadku nie mamy do czynienia z delegacjami w sytuacji, gdy pracodawca przydzieli Pani placówkę w obrębie województwa wymienionego w umowie. Z delegacją mamy do czynienia wówczas, gdy pracownik ma wykonywać czynności związane ze stosunkiem pracy poza swoim miejscem zatrudnienia.

 

Zgodnie z art. 775 ustawy Kodeks pracy pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.

 

Pani stałe miejsce pracy to trzy województwa i tak naprawdę dopiero wskazanie obowiązku wyjazdu poza ten obszar mógłby zostać uznany za delegację.

 

Oczywiście zawsze ma Pani prawo negocjować warunki pracy, ale jeśli pracodawca zdecyduje o tym, że ma się Pani zająć innymi obiektami, które wchodzą do Pani miejsca pracy, nie może Pani odmówić z uwagi na posiadanie małego dziecka.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 6 plus 1 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl