Mamy 10 605 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Odzyskanie akcyzy od oleju opałowego

Autor: Aleksander Słysz • Opublikowane: 04.01.2012

Mieszkam na wsi. Na mojej posesji znajduje się niewielkie boisko. Na okres zimowy przykryłem je balonem (tzw. hala pneumatyczna). Przy tej hali jest profesjonalna kotłownia, która ogrzewa balon. Kotłownia funkcjonuje na olej opałowy. Kort wykorzystuję dla celów rekreacyjnych prywatnych – niezarobkowych. Czy przysługuje mi zwrot akcyzy zawartej w oleju opałowym? Posiadam, oczywiście, wszystkie faktury i dowody zapłaty, składałem też sprzedającemu stosowne oświadczenia, że olej kupuję dla celów grzewczych.

Monika Wycykał

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Nie jest mi znana jakakolwiek, choćby hipotetyczna sytuacja, która pozwalałaby wystąpić o taki zwrot, tj. o zwrot akcyzy zawartej w cenie nabywanego oleju opałowego zużytego zgodnie z przeznaczeniem. Pamiętam, że istniał projekt Minister Finansów w roku 2005 r., który taki zwrot miał wprowadzić – obecnie nie obowiązuje podstawa prawna upoważniająca do wystąpienia o taki zwrot.

 

W 2008 roku wskazywano, że „minister finansów nie planuje podjęcia decyzji o obniżeniu podatku akcyzowego bądź o zwolnieniu z niego paliw grzewczych, jak również rekompensowania wydatków ponoszonych na ogrzewanie olejem opałowym oraz gazem płynnym budynków jednorodzinnych, o co wnoszą panowie posłowie Brejza i Roszak”: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/56AA4D41.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • zero - I =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Przeróbka auta ciężarowego na osobowe po sprowadzeniu z zagranicy i naliczenie akcyzy przez urząd celny

W 2009 r. nabyłam w salonie w Berlinie samochód osobowy BMW X3 z zamiarem użytkowania go na potrzeby firmy. Wymogiem był samochód ciężarowy, dlatego jeszcze w Niemczech zostały dokonane przeróbki techniczne samochodu, i samochód został sprowadzony do Polski jako auto ciężarowe (kabina kierowcy i pasażera, czyli pierwszy rząd siedzeń, były oddzielone kratą od części bagażowej). Z powodu zmiany pracy zdecydowałam jednak o przerobieniu samochodu z powrotem na auto osobowe. Została zdemontowana krata, dokupiłam siedzenia. Teraz, po 1,5 roku, urząd celny poinformował mnie o wszczętym postępowaniu podatkowym w sprawie należnej akcyzy. Czy rzeczywiście może zostać naliczona akcyza? W momencie sprowadzenia samochodu była to ciężarówka.

Nielegalne wwiezienie papierosów do Niemczech, zatrzymanie przez celników i areszt

Syn wwiózł nielegalnie (bez zgłoszenia służbom celnym) papierosy na teren Niemiec. Został zatrzymany przez niemieckich celników, papierosy skonfiskowano i naliczono akcyzę. Obecnie syn przebywa w areszcie. Polski komornik skarbowy chce przekazać synowej tytuł wykonawczy nakazujący zapłatę zobowiązania z tytułu należności głównej, kosztów komorniczych oraz odsetek. Zobowiązanie jest bardzo duże (na kilkadziesiąt tysięcy złotych). Czy synowa powinna pokwitować odbiór nakazu zapłaty? Jakie są możliwości uniknięcia bądź obniżenia zapłaty kosztów komorniczych oraz odsetek? Jaka jest możliwość rozłożenia na raty zobowiązania bądź umorzenia chociaż w części tego zobowiązania? Do kogo należy kierować wniosek? Czy urząd skarbowy może prowadzić egzekucję z gospodarstwa, którego syn jest właścicielem?

Sprowadzenie samochodu z USA jako mienie przesiedleńcze

Mój ojciec przebywa w USA na podstawie zielonej karty od 6 lat z przerwami (ostatnio był w Polsce pół roku temu na dwa miesiące). Niedługo znów przyjeżdża do Polski, ale nie na stałe. 1. Czy w tych okolicznościach może sprowadzić z USA samochód jako „mienie”? 2. Czy przepisy o mieniu przesiedleńczym będą miały zastosowanie w tej sytuacji? 3. Czy taki samochód po sprowadzeniu do Polski jest zwolniony z cła, akcyzy i VAT? 4. Czy pojazd można sprowadzić więcej niż jeden raz? 5. Czy w tej sprawie możliwa jest pomoc mojego brata, który na stałe mieszka w USA i ma amerykańskie obywatelstwo?

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »