.
Mamy 12 503 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Odwołanie od decyzji ZUS – opinii biegłych lekarzy

Autor: Irena Sawa • Opublikowane: 10.06.2011

Czeka mnie drugie orzeczenie biegłych lekarzy w sprawie przyznania renty z ZUS. Czy po niekorzystnej dla mnie opinii mogę złożyć wniosek o powołanie nowych biegłych? Czy lepiej od razu dochodzić roszczeń przed sądem apelacyjnym? Czy mogę złożyć na rozprawie wniosek o adwokata (ale nie z urzędu)?

 


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

W mojej ocenie po badaniu biegłych lekarzy sądowych, w sytuacji gdyby opinie lekarzy biegłych sądowych nie były dla Pana korzystne, winien Pan złożyć wniosek o powołanie kolejnych biegłych lekarzy sądowych spoza listy biegłych sądowych danego sądu okręgowego.

 

Dopuszczenie wniosku o powołanie kolejnych biegłych lekarzy sądowych zależy wyłącznie od uznania sądu orzekającego, zatem sąd orzekający może dopuścić Pański wniosek lub nie.

 

Jeżeli sąd orzekający nie dopuści Pańskiego wniosku, wówczas wyda orzeczenie w oparciu o stan sprawy i dotychczasowe opinie biegłych lekarzy.

 

Od orzeczenia sądu okręgowego przysługuje apelacja do sądu apelacyjnego. Oznacza to, że od wyroku sądu okręgowego może Pan odwołać się do sądu apelacyjnego.

 

Jeżeli jest Pan zainteresowany pomocą prawną adwokata, to winien Pan zwrócić się do kancelarii. W sądzie może Pan złożyć wniosek wyłącznie o ustanowienie adwokata z urzędu.

 

Pragnę dodać, że sąd orzekający jest związany opinią lekarzy biegłych sądowych. Powyższe oznacza, że w sytuacji, gdy opinie będą negatywne, to nawet pomoc adwokata nic Panu nie da. Sąd orzeczenie wyda zgodne z opinią biegłych.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 6 plus 0 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »