Mamy 7995 opinii naszych Klientów
Baner RODO
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Odszkodowania za wypadek

Zastanawiasz się czy w Twojej sytuacji należy Ci się odszkodowanie za wypadek? Przeczytaj poniższe artykuły na temat ,,odszkodowania za wypadek". Jeśli masz jakieś pytanie zawsze możesz napisać do jednego z naszych prawników, którzy szybko i dokładnie udzielą Ci odpowiedzi.

 Miałem wypadek samochodowy na parkingu należącym do centrum handlowego. Powodem był zalegający na nawierzchni śnieg. W trakcie próby skręcenia, samochód pojechał prosto i uderzyłem w filar. Samo miejsce zdarzenia zostało dokładnie sfotografowane. Moje pytanie dotyczy tego, czy właściciel parkingu ma obowiązek go odśnieżyć i czy w tym przypadku istnieje jakaś podstawa prawna do dochodzenia odszkodowania za wypadek?

Za wypadek na terenie ogólnodostępnym w centrum handlowym odpowiedzialność ponosi właściciel tego centrum. Jego odpowiedzialność odszkodowawcza wynika z przepisu art. 415 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Treść tego artykułu stanowi, że jeśli ktoś ze swej winy wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

Godny uwagi jest fakt, że wyrządzenie szkody może nastąpić zarówno przez działalnie jak i zaniechanie. W tym przypadku będzie to zaniechanie obowiązku odśnieżenia i odlodzenia parkingu. Niewykonanie więc czynności, które stanowią prawny obowiązek, wynikający z zapewnienia bezpieczeństwa klientom stanowi zatem bezprawne zachowanie, które jest warunkiem odpowiedzialności odszkodowawczej.

Należy jednak pamiętać, że pomiędzy działaniem bądź zaniechaniem zobowiązanego a powstałą szkodą musi zachodzić związek przyczynowy. Oznacza to, że przyczyną wypadku musiał być zalegający śnieg.

Istotną sprawą jest udowodnienie zaistnienia szkody oraz niedopełnienia obowiązków przez właściciela centrum. Ważne jest aby posiadać np. zeznania świadków, fotografie bądź notatkę sporządzoną przez Policji czy Straż Miejską.  

(...) Odpowiedź na pytanie jest w związku z tym twierdząca. Właściciel centrum handlowego ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa swoim klientom i można domagać się od niego odszkodowania za wypadek.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Stały klient Tomasz
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Iwona
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Agnieszka
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Krzysztof
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Danuta
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Maciej
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Tomasz
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Małgosia
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Joanna
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
Roman
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Zbyszek
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jarek
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Piotr
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Roksana
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.
Krzysztof

 

Jadąc zgodnie z przepisami motocyklem w terenie zabudowanym w wyniku nagłego wtargnięcia przez małoletniego na jezdnię, chcąc uniknąć potrącenia pieszego, wykonałem nagły ruch kierownicą w prawo, co w konsekwencji doprowadziło do mojego upadku. W wyniku powyższego zdarzenia doznałem obrażeń ciała oraz licznych potłuczeń. Mając powyższe okoliczności na uwadze, proszę o informację, czy i od kogo mogę dochodzić odszkodowania za wypadek, wszak piesi nie mają ubezpieczenia OC?

  Zagadnienie to zostało uregulowane przez ustawodawcę, jako mające doniosłe znaczenie, w odrębnym przepisie Księgi Trzeciej Tytuł VI ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.

Artykuł 438 ww. Kodeksu stanowi, że kto w celu odwrócenia grożącej drugiemu szkody albo w celu odwrócenia wspólnego niebezpieczeństwa przymusowo lub nawet dobrowolnie poniósł szkodę majątkową, może żądać naprawienia poniesionych strat w odpowiednim stosunku od osób, które z tego odniosły korzyść.

W pierwszej kolejności trzeba określić szkodę majątkową. W tym przypadku będą nią wszelkie koszty związane z upadkiem. A mianowicie zniszczona odzież, motocykl, nakłady poniesione na leczenie, rehabilitację i leki, a także straty poniesione w związku z czasową niezdolnością do pracy.

Za osoby, które osiągnęły korzyść z zachowania poszkodowanego uważa się te, które w związku z tym zachowaniem nie poniosły strat. Korzyścią jest więc nieponiesienie szkody.

Osoba, która odniosła korzyść jest zobowiązana wypłacić odszkodowanie. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie ma tutaj znaczenia. Oczywiście, gdyby odnosząca korzyść osoba takie ubezpieczenie posiadała, wtedy zobowiązany byłby ubezpieczyciel.

Mając na uwadze art. 426 K.c. w sytuacji, gdy odnoszącym korzyść był małoletni, który nie ukończył 13 lat, nie można od niego żądać odszkodowania, ponieważ nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.    Przeczytaj pełną treść

 

 Byłem poszkodowanym w wypadku samochodowym. Mam ubiegać się odszkodowania za wypadek z OC sprawcy. W wyniku wypadku doznałem trwałego urazu kciuka prawej dłoni, potłuczenia narządów wewnętrznych, wstrząsu mózgu, a potem – stanów bólowych i traumy. Okres leczenia i rehabilitacji ma potrwać około 2 lat. Dodam, że studiuję stomatologię. Jaka powinna być oszacowana przeze mnie wysokość odszkodowania za wypadek?

Wskazanie kwoty odszkodowania za wypadek jest niezwykle trudne, z uwagi na pewien subiektywny czynnik, który tylko Pan może oszacować. Niemniej jednak wskażę Panu przesłanki, którymi należy się kierować, ustalając wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia, i wspólnie ustalimy podstawę żądania.

Na wstępie należy wskazać, iż w sprawach tego typu osobno rozpatrujemy kwestię odszkodowania za wypadek, osobno zadośćuczynienia.

Odszkodowanie to suma kosztów poniesionych przez Pana w związku z leczeniem, zakupem leków (wszystkich, nawet przeciwbólowych), sprzętu rehabilitacyjnego, dojazdów do lekarza, badań, wizyt lekarskich, koszty opieki osoby trzeciej, zniszczonej odzieży i innych rzeczy uszkodzonych w wypadku; związanych z odpowiednim odżywianiem w okresie leczenia i rehabilitacji; dodatkowej opieki nad poszkodowanym. Ponadto zakład ubezpieczeń powinien zrekompensować Panu obniżenie dochodów na zwolnieniu lekarskim, wyrównując różnicę do poziomu zarobków sprzed wypadku. Jeśli jest Pan studentem – koszty egzaminów poprawkowych, czesnego – jeśli poniósł Pan dodatkowe w związku z powtarzaniem semestru, jeśli był Pan zmuszony powtarzać rok – nawet koszty rocznego wynagrodzenia, które otrzymałby Pan, gdyby zaczął praktykę w terminie.

(...) Wypłacane kwoty odszkodowania za wypadek wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy, za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. W przypadku poważnych urazów, które skutkują trwałą niepełnosprawnością, bywają to kwoty sięgające nawet setek tysięcy złotych. Niewątpliwie dla Pana jako przyszłego stomatologa trwałe uszkodzenie kciuka będzie istotnym argumentem – do wykonywania tego zawodu potrzebne są sprawne ręce.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

 

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

Treści powiązane

Jednorazowe odszkodowania za wypadek w drodze z pracy
W marcu 2011 r. źle się poczułam podczas pracy na nocnej zmianie. Poprosiłam kolegę, aby odwiózł mnie do domu. Wchodziłam już po schodach, kiedy nagle upadłam. Doznałam urazu nogi – byłam w szpitalu 11 dni. Potem przebywałam na zwolnieniu lekarskim ponad 4 miesiące. ZUS odmówił mi przyznania jednorazowego odszkodowania za wypadek. Czy należy mi się odszkodowanie z tytułu wypadku w drodze z pracy?

Odszkodowania za wypadek i „szkoda całkowita”
Miałem kolizję drogową. Szkoda ma być naprawiona z OC sprawcy. Ubezpieczyciel wycenił mój samochód (landrower discovery, 100 000 km przebiegu, bezwypadkowy) na 8000 zł. Ubezpieczyciel stwierdził, że według jego wyceny naprawa będzie przewyższać wartość auta, dlatego w grę wchodzi „szkoda całkowita”. Powiedział, że jeśli się na nią nie zgodzę, to mogę naprawić auto w ASO i przynieść rachunki, ale oni uznają wysokość naprawy tylko do 8000 zł. Czy to działanie zgodne z prawem? Czy ubezpieczyciel musi mnie zmuszać do naprawy? Jakie kroki podjąć w tej sytuacji?

Odszkodowania za wypadek w miejscu pracy
Miałem wypadek w miejscu pracy – poślizgnąłem się na śliskiej nawierzchni i zwichnąłem kolano. Inspektor BHP po oglądnięciu miejsca wypadku stwierdził, że przewróciłem się z powodu nieuwagi. Co powinienem teraz zrobić (czeka mnie przesłuchanie przez komisję do spraw BHP)?

Odszkodowania za wypadek - z tytułu wypadku przy pracy
Powiedziano mi w ZUS, że druk N-9, który wysłałem do ZUS po swoim wypadku, jest ważny tylko 1 miesiąc i poproszono mnie o dosłanie aktualnego. Dlaczego ZUS wymaga takiego zaświadczenia? W tej chwili normalnie pracuję i jestem po badaniach okresowych. Dlaczego dostałem odmowę wypłaty odszkodowania za wypadek? Czy zamiast zaświadczenia o stanie zdrowia (N-9) mogę dostarczyć wykonane badania okresowe?

Odszkodowania za wypadek – czy mogę je zapisać w testamencie żonie?
Toczy się sprawa o odszkodowania za wypadek, któremu uległem. Boję się, że umrę, zanim dostanę to odszkodowanie, dlatego chciałem zapytać, czy mogę je zapisać w testamencie mojej żonie (i ewentualnie dzieciom)? Jak sporządzić taki testament? Dodam, że mieszkam w UK i tu prowadzone jest postępowanie.

Kolizja samochodowa i dochodzenie odszkodowania za wypadek
Półtora roku temu doszło do kolizji – wyprzedzałem ciągnik, którego kierowca nie zasygnalizował skrętu w lewo. Uderzyłem w tył pojazdu, który doszczętnie zniszczył mój samochód. Odbyła się rozprawa, na której trzech świadków potwierdziło moją wersję wydarzeń, m.in. to, że ciągnik nie miał zamontowanego lewego lusterka (mam to udokumentowane na zdjęciach). Drugi kierowca został ukarany grzywną, ale złożył apelację. Sprawa trafiła więc do sądu okręgowego. Ile jeszcze może potrwać ta sprawa? W jaki sposób po uprawomocnieniu wyroku mam ubiegać się o pieniądze za rozbity samochód, jeśli kierujący ciągnikiem nie miał w dniu kolizji opłaconego ubezpieczenia?

Wybrane opinie naszych klientów:

Dziękuję za odpowiedź, była ona wyczerpująca, prawnik - zanim udzielił odpowiedzi - upewnił się co do faktycznego stanu prawnego sytuacji. Odpowiedź uzasadnił przytaczając cytaty z ustawodawstwa oraz podając analogiczny do mojej sytuacji przykład. Jestem zadowolona z usługi.

Joanna

Dzięki serwisowi w końcu sprawy ruszyły. Dodaliście mi pewności i pchnęliście wiatr w żagle. Możliwość zadawania dodatkowych pytań pomogła rozwiać wątpliwości. Polecam każdemu mającemu problem prawny.

Maria

Pierwszy raz spotkałam się z tak rzetelną odpowiedzią. Nie tylko jasno opisaną, ale dokładną, zrozumiałą, potwierdzoną paragrafami i Dziennikami Ustaw. Bardzo pomogło mi w pracy, gdyż pracodawca próbował sprytnie uniknąć płacenia ekwiwalentu oraz stanowczo obniżał ilość dni wolnych. Dlatego dziękuję całemu gronu prawników z ePorady24.pl, że mogłam według waszych wskazówek walczyć o swoje. Na pewno będę polecała wasze grono wszystkim znajomym, zwłaszcza że ceny za wasze usługi są normalne, na typową kieszeń Polaka. Jeszcze raz dziękuję, i oby tak dalej.

Z wdzięcznością,

Kinga

Jestem bardzo zadowolony – szybko, profesjonalnie i o wiele taniej niż w kancelarii adwokackiej. Dziękuje i będę częściej z Waszej pomocy korzystał.

Marek

Termin uzyskania odpowiedzi w pełni adekwatny do nazwy portalu. Odpowiedź na mój problem dostałam o drugiej w nocy (!), a w celu uzyskania w pełni wyczerpującej zagadnienie odpowiedzi – to nie ja, a prawnik zadawał mi dodatkowe pytania. Widzę tu nie tylko solidne podejście do tematu, ale także pełne zaangażowanie. Tak trzymać!

Stefania

W czasach internetowych mailingów, newsletterów oraz podobnych automatów, którymi traktowany jest internauta, firma ePORADY24.pl potraktowała mnie bardzo indywidualnie. Mogę powiedzieć, że jest to jedna z niewielu wirtualnych firm o ludzkiej twarzy. Dziękuję i wszystkim szczerze polecam.

Monika

Zarówno szybkość udzielenia odpowiedzi (niecałe 9 godzin), jak i sama treść odpowiedzi w pełni mnie satysfakcjonują.

Piotr

W skrócie: szybko, sprawnie i na temat, i jeszcze do tego miło :)

Z pozdrowieniami,

Aleksandra

Bardzo wyczerpująca odpowiedź, byłem zdziwiony szczegółowym opisem co do mojej sprawy i zaskoczony możliwością zadawania dodatkowych pytań w razie niezrozumienia z prawnikiem. Bardzo dobry kontakt. Jak macie jakieś problemy, to zadawajcie pytania, a nie pożałujecie!!!

Andrzej

Bardzo fachowe porady pomogły mi w podjęciu decyzji, które zmienią moje życie na lepsze. Bardzo dziękuję.

Beata

Przeczytaj wszystkie opinie »
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »