Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Odmowa wydania wizy do USA

Autor: Krzysztof Bigoszewski • Opublikowane: 22.03.2012

Ja i żona jesteśmy zamożnymi ludźmi. Od dawna chcemy z dziećmi wyjechać na kilka tygodni, by zwiedzić USA. Odmówiono nam jednak wydania wizy, ponieważ kilka lat temu zostałem skazany za drobne przestępstwo. Czas próby (dwuletni) upłynął 2 lata temu – o wizę starałem się przed jego zakończeniem. Także jednak w odmowie wskazuje się na nasze słabe związki z Polską (absurd!). Jak możemy uzyskać potrzebną wizę? Czy możemy starać się też o wyjazd turystyczny do Kanady?

Krzysztof Bigoszewski

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Po zapoznaniu się z przedstawionym przez Pana stanem faktycznym sprawy w pierwszej kolejności wskazać należy, że zgodnie z przepisem art. 76 § 1 Kodeksu karnego skazanie, w przypadku orzeczenia kary z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Samo zatarcie skazania oznacza zaś, że od tej chwili dana osoba uznawana jest za osobę nigdy niekaraną i nie ma obowiązku ujawniania swojego skazania w żadnych oświadczeniach czy formularzach, a dotyczący tego skazania wpis jest wykreślany z Krajowego Rejestru Karnego (jeżeli zatarcie nastąpiło w niedalekiej przeszłości, to warto w tym przedmiocie złożyć w sądzie wniosek o wykreślenie z rejestru tego wpisu, gdyż mimo że sądy powinny robić to z urzędu, w praktyce zdarza się, że przez niedopatrzenie lub zaniechanie wpis taki nadal widnieje, choć nie powinno go już dawno być).

 

Mając zatem powyższe na uwadze, w związku z tym, że, jak Pan wskazuje, od upływu okresu próby minęły już 2 lata, nastąpiło już zatarcie Pańskiego skazania i jest Pan obecnie oficjalnie osobą niekaraną – na pytanie o Pańską karalność powinien Pan właśnie w ten sposób odpowiadać.

 

Należy jednakże pamiętać, że w związku z koniecznością wykazania niekaralności podczas starań o wydanie wizy, należałoby na spotkanie z konsulem zabrać ze sobą aktualny odpis z Krajowego Rejestru Karnego (tzw. zaświadczenie o niekaralności), najlepiej przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego.


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Jeżeli natomiast chodzi o samą procedurę ubiegania się o otrzymanie wizy do Stanów Zjednoczonych, to niestety w tym zakresie konsul posiada dość znaczną i mało skrępowaną władzę, kierując się w wielu przypadkach własną oceną i odbiorem danej osoby.

 

Oczywiście możliwość wylegitymowania się określonymi dokumentami na poparcie swojego związku z Polską i brakiem woli stałego osiedlenia się w Stanach Zjednoczonych jest pomocna, jednak raz jeszcze podkreślić należy, iż ostateczna decyzja należy właśnie do konsula.

 

Odnośnie wyżej wymienionych dokumentów, to w praktyce pomocne okazać mogą się takie dokumenty, jak zaświadczenia o zarobkach w pracy, akty własności (najlepiej własności nieruchomości), dokumenty poświadczające obowiązki kredytowe, wyciągi z kont, dokumenty związane z prowadzoną w Polsce działalnością gospodarczą (wpis do ewidencji, odpis KRS, zaświadczenia podatkowe itp.), a w przypadku osób uczących się lub studiujących także legitymacje czy indeksy. Warto także w razie możliwości mieć ze sobą zaproszenie ze strony amerykańskiej w postaci Affidavit of Support – forma I-134.

 

Jeżeli chodzi natomiast o wyjazd w celach turystycznych do Kanady, to nie jest to uwarunkowane posiadaniem wizy. Odnośnie zaś ewentualnych pytań o uprzednią karalność, to jak zostało to wskazane powyżej, wobec zatarcia Pańskiego skazania jest Pan obecnie osobą niekaraną i jako taka ma Pan pełne prawo się legitymować (mimo to warto mieć ze sobą przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego odpis z Krajowego Rejestru Karnego).

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • IX - 6 =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Dokumenty dla cudzoziemca uprawniające do pobytu w Polsce

Potrzebuję pomocy w określeniu dokumentów, które muszę skompletować dla cudzoziemca – moje narzeczonej z Madagaskaru. Chciałbym załatwić jej wizę, ale nie wiem, gdzie należy złożyć wniosek. A może mógłbym pomóc jej znaleźć pracę, żeby mogła zostać w Polsce dłużej? Czy

Wiza dla Tunezyjczyka

Mam narzeczonego, który jest Tunezyjczykiem. Za rok planujemy wziąć ślub i zamieszkać razem w Polsce. Chciałabym, aby narzeczony przyjechał do mnie i poznał całą rodzinę. Dowiedziałam się, że muszę załatwić zaproszenie dla cudzoziemca. Co ma się znaleźć w tym zaproszeniu? Ja

Odmowa wjazdu na terytorium RP

Mój mąż jest obcokrajowcem. Ze względu na przekroczenie czasu pobytu na terytorium innego państwa strefy Schengen otrzymał odmowę wjazdu na terytorium RP. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Jak starać się o przedłużenie wizy?
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »