Mamy 10 708 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Obietnice restrukturyzacji firmy i załatwienie finansowania i niewywiązanie się z umowy

Autor: Bogusław Nowakowski • Opublikowane: 02.07.2018

Pewna firma obiecała mi restrukturyzację firmy i załatwienie finansowania, pobrała ode mnie kwotę ponad 50 000 zł na ten cel. Niestety nie załatwiła finansowania, stwierdzając, że bank nie chce zabezpieczyć się na nieruchomości wskazanej jako zabezpieczenie (nieruchomość rolno-budowlana), mimo iż wcześniej wielokrotnie stwierdzał, że nie będzie z tym problemu. Od miesiąca zwodzi, zwleka, nie odbiera telefonu często. Czy jest szansa odzyskać pieniądze? Mam umowę na doradztwo gospodarcze.

Monika Wycykał

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Skoro strona przeciwna lekceważy Pana żądania – to zapewne nie będzie zbyt skłonna do oddania pieniędzy. A jeżeli już, to na pewno nie całości. Jeżeli umowa przewiduje wynagrodzenie miesięczne lub inne formę zysku dla strony przeciwnej niezależną od efektów – należałoby ja jak najszybciej rozwiązać.

 

Wraz z rozwiązaniem lub nawet bez niego należałoby wystosować do strony przeciwnej wezwanie zapłaty lub zwrotu kwoty 50 000 zł. W wezwaniu należy wskazać rachunek, na jaki ta kwota ma być wpłacona, oraz termin jej wpłaty. List z wezwaniem wysłać jako list polecony z potwierdzeniem odbioru. Niezależnie od tego można wysłać maila z takim wezwaniem. Wezwanie takie trzeba połączyć z propozycja ugody – zaproponować treść ugody.

 

Gdy druga strona nie odda pieniędzy we wskazanym w wezwaniu terminie, nie podejmie żadnych działań celem zawarcia ugody – nie pozostanie Panu nic innego jak proces sądowy o zapłatę. A taki proces to przede wszystkim dowody: na przekazanie przez Pana pieniędzy; na niewykonanie przez stronę przeciwną swego zobowiązania; na brak zwrotu pieniędzy; na termin, w jakim miały być zwrócone (po jest m.in. wezwanie do zapłaty – gdyby nie wynikało to wprost z umowy o doradztwo).


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Szansa na odzyskanie pieniędzy nie zależy od tego, czy Pan ma rację lub umowa jest dobrze dla Pana sporządzona, tylko od tego, czy strona przeciwna ma pieniądze, aby je Panu oddać. Jak nie ma obecnie i nie będzie miała w przyszłości, to najlepsze działania i wyrok sądowy nic Panu nie dadzą. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa także nie spowoduje odzyskania pieniędzy.

 

Musi Pan liczyć się z tym, że strona przeciwna skłonna będzie oddać część pieniędzy po potrąceniu sobie – wynagrodzenia za to co zrobiła dotychczas – według własnego w zasadzie uznania. Oczywiście będzie musiała udowodnić: co zrobiła, jakie koszty poniosła, ile co kosztowało oddzielnie oraz razem. A Pan będzie udowadniał coś przeciwnego.

 

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • trzy - IX =

»Podobne materiały

Zatrudnienie pracownika zakładającego swoją działalność

Pracuję w szpitalu, mam umowę o pracę. Dyrektor zaproponował mi założenie działalności gospodarczej i podpisanie drugiej umowy z takim samym zakresem obowiązków. Czy to zgodne z prawem?

Zawarcie umowy przez telefon przez przedsiębiorcę

Jako przedsiębiorca wyraziłam chęć zawarcia umowy z inną firmą przez telefon. Po zakończonej rozmowie na maila dostałam umowę, którą miałam podpisać, odesłać, ale tego nie zrobiłam, bo stwierdziłam, że usługi tej firmy nie są mi potrzebne. Napisałam im, że nie zamierzam podpisy

Co może zrobić wykonawca zlecenia, gdy zleceniodawca go nie odbiera?

Zajmuję się tworzeniem stron internetowych. Pewna firma zamówiła u mnie stronę. Umowa została podpisana wraz z rozpisaniem szczegółowym, co wchodzi w skład zlecenia. W trakcie realizacji klient dołożył kilka dodatkowych funkcjonalności, co zostało wycenione. Zlecenie było w pełni got
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »