.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Obiady w szkole – czy mogę starać się o zwrot pieniędzy?

Autor: Arkadiusz Dudkiewicz • Opublikowane: 18.04.2012

Na początku miesiąca opłaciłam posiłki dla dziecka w szkole (z góry za cały miesiąc). Dowiedziałam się jednak, że mogę starać się o dofinansowanie z ośrodka pomocy. Uzyskałam to świadczenie, ale teraz nie wiem, jak odzyskać wpłacone przeze mnie pieniądze. Proszę o pomoc.

 


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest ponownie wpłacenie pieniędzy za ten miesiąc (tym razem przez ośrodek). Wtedy pieniądze, które zapłaciła Pani na początku miesiąca, będą świadczeniem nienależnym dla szkoły i jako takie będą podlegały zwrotowi (art. 405 i następne Kodeksu cywilnego). W przeciwnym wypadku nie ma szans na zwrot opłaty. Była ona bowiem prawnie należna.

 

 

 

Stan prawny z 23.09.2011 r.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • dwa - IV =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl