.
Mamy 13 516 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Otrzymanie tytułu egzekucyjnego a kont i rachunków bankowych

Otrzymałem tytuł egzekucyjny w wysokości 500 zł na rzecz sieci telefonii komórkowej. Pismo zawierało także informację o obowiązku ujawnienia swoich kont i rachunków bankowych. Gdybym tego nie zrobił, w myśl przepisów grozi mi grzywna. Czy muszę ujawniać wyżej wymienione dane? Oczywiście dług uznaję i spłacę go.


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z art. 761 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego komornik może żądać od uczestników postępowania złożenia wyjaśnień. Może on również zasięgać od organów administracji publicznej, organów wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej, organów podatkowych, organów rentowych, banków, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, przedsiębiorstw maklerskich, organów spółdzielni mieszkaniowych, zarządów wspólnot mieszkaniowych oraz innych podmiotów zarządzających mieszkaniami i lokalami użytkowymi, jak również innych instytucji i osób nieuczestniczących w postępowaniu informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji.

 

Pouczenie o obowiązku udzielenia wyjaśnień znajduje się zazwyczaj w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji przesyłanym dłużnikowi. To, że takie pouczenie znajduje się w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji nie oznacza, że musi Pan od razu przekazać komornikowi informacje o Pana majątku. Takich informacji musi Pan udzielić wtedy kiedy komornik wyraźnie tego zażąda.

 

Jeżeli spłaci Pan swoje zadłużenie wobec wierzyciela i zapłaci Pan również koszty egzekucji komornik z całą pewnością nie będzie żądał od Pana wyjaśnień dotyczących Pana majątku. Nie będzie to potrzebne, ponieważ zobowiązanie zostanie wyegzekwowane co będzie podstawą do umorzenia zakończenia postępowania egzekucyjnego.

Masz problem prawny? Opisz swoją sprawę, wypełniając  formularz poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 10 + cztery =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl