Mamy 10 755 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Nałożenie mandatów przez patrol policji za zachowanie po alkoholu

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 09.02.2017

Tydzień temu przesadziłem na imprezie z alkoholem. W nocy siedziałem z kolegami na ławce i podszedł do nas patrol policji. Podobno wygrażałem policjantom, przeklinałem i zachowywałem się głupio. Niestety nic nie pamiętam, bo za dużo wypiłem. Wszystko opowiedzieli mi koledzy. Zamiast wziąć mnie na izbę wytrzeźwień, policjanci nałożyli na mnie mandaty za przeklinanie, fałszywe dane itp. Jak się mogę bronić w tej sytuacji, po tych wszystkich ekscesach po alkoholu?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Fot. Fotolia

Nałożenie mandatów przez patrol policji za zachowanie po alkoholu

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W pierwszej kolejności zasadne jest wskazanie na treść art. 40 ust 1 ustawy, zgodnie z którym osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób, mogą zostać doprowadzone do izby wytrzeźwień lub placówki, podmiotu leczniczego albo do miejsca zamieszkania lub pobytu. Proszę zwrócić uwagę na jeden istotny zwrot, mianowicie wskazuje się w tym przypadku, iż pomimo np. zachowania dającego powód do zagrożenia w miejscu publicznym, pomimo zagrażania życia lub zdrowia osób trzecich, Pan może, ale nie musi być doprowadzony do izby wytrzeźwień.

 

Ustawodawca nie nakłada zatem na reagujących na takie zachowanie funkcjonariuszy policji obowiązku doprowadzenia Pana do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze mogą, ale wcale nie muszą Pana doprowadzić do takiej izby. Nie można zatem czynić zarzutów wobec interweniujących policjantów, że uchybili swojemu obowiązkowi. Oni bowiem mogli, ale nie musieli Pana doprowadzić do izby wytrzeźwień.

 

W chwili obecnej należałoby w szczególności ustalić dokładny przebieg interwencji, bowiem, jak sam Pan wskazuje, nic Pan nie pamięta, a wiedzę o nim posiada Pan jedynie z opisów znajomych. Z uwagi na powyższe w pierwszej kolejności winien Pan dokładnie ustalić jak się Pan zachowywał, a następnie skonfrontować powyższe z zeznaniami funkcjonariuszy policji, którzy w sprawie interweniowali. Być możne znajdzie się jakaś luka lub rozbieżność, która pozwoli Panu uwolnić się choćby od jednego wykroczenia.

 

Bez wątpienia istotne znaczenie dla sprawy będą miały zeznania Pana kolegów, a także to, czy z interwencji pochodzą pomiary na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, czy też nie. Jeżeli nie, to zeznania Pana kolegów będą bardzo ciężkie do podważania poprzez wskazanie, iż znajdowali się oni w stanie nietrzeźwości, w sytuacji braku poddania ich badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • IV minus 5 =

»Podobne materiały

Okres próby, ekstradycja i jaki wyrok

W 2005 r. zostałem zatrzymany za posiadanie narkotyków. Dostałem wyrok 2 lat więzienia zawieszony na 3 lata. Po 2,5 roku niestety znów zrobiłem to samo. Kolejny wyrok to 1,5 roku. Mimo odwołań dostałem wezwanie do wykonania kary, wtedy wyjechałem za granicę. Teraz oczekuję na ekstradycj

Zatrzymanie z powodu stanu świateł i nieco alkoholu w wydychanym powietrzu

Zostałam zatrzymana przez patrol z powodu stanu świateł. W wydychanym powietrzu miałam nieco alkoholu (0,12 mg/l). Nigdy nie byłam karana. Zabrano mi dokumenty. Pobrano też krew do badania na moje żądanie. Jakie konsekwencje mi grożą? Czy mogę uniknąć odebrania prawa jazdy?

Ponowne zatrzymanie przy prowadzeniu bez dokumentów

Rok temu odebrano mi prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Pół roku temu zostałem zatrzymany za prowadzenie samochodu mimo braku dokumentów (wyrok – kara pozbawienia wolności na rok w zawieszeniu na dwa lata). Obecnie raz musiałem podjechać kawałek samochodem i znów zatrzy
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »