Mamy 10 605 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Korekta deklaracji VAT-7

Autor: Aleksander Słysz • Opublikowane: 21.10.2013

Czy konieczna jest korekta deklaracji VAT-7, jeżeli w pozycji „Nabycie towarów i usług pozostałych” omyłkowo wpisano kwotę brutto zamiast netto, ale podatek obliczono i wpłacono prawidłowo, tj. od kwoty netto? Szczegóły w załączniku.

Monika Wycykał

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Deklaracja VAT-7 jest niepoprawna, bowiem wypełniono ją niezgodnie z ustalonymi wymaganiami (ma błędy merytoryczne i rachunkowe) i z tego powodu należy ją skorygować.

 

Zgodnie z art. 81 § 2 Ordynacji podatkowej „skorygowanie deklaracji następuje przez złożenie korygującej deklaracji wraz z dołączonym pisemnym uzasadnieniem przyczyn korekty”.

 

Warto pamiętać, że na mocy art. 16a Kodeksu karnego skarbowego nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, kto złożył prawnie skuteczną, w rozumieniu przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa lub ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011 r. Nr 41, poz. 214, z późn. zm.), korektę deklaracji podatkowej wraz z uzasadnieniem przyczyny korekty (i w całości uiścił, niezwłocznie lub w terminie wyznaczonym przez uprawniony organ, należność publicznoprawną uszczuploną lub narażoną na uszczuplenie – lecz to w Pani przypadku nie ma znaczenia, bowiem kwota zapłaconego podatku, jak Pani wskazuje, jest prawidłowa).

 

Na marginesie pozwolę sobie dodać, że wykonując czynności sprawdzające, na mocy art. 274 § 1 pkt 1 Ordynacji podatkowej, w razie stwierdzenia, że deklaracja zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste omyłki bądź że wypełniono ją niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, organ podatkowy w zależności od charakteru i zakresu uchybień koryguje deklarację, dokonując stosownych poprawek lub uzupełnień, jeżeli zmiana wysokości zobowiązania podatkowego, kwoty nadpłaty, kwoty zwrotu podatku lub wysokości straty w wyniku tej korekty nie przekracza kwoty 1000 zł.

 

Na korektę, o której mowa powyżej, można wnieść sprzeciw w terminie 14 dni (anuluje się tym samym korektę), a w razie niewniesienia sprzeciwu w terminie korekta deklaracji wykonana przez organ wywołuje skutki prawne jak korekta deklaracji (np. VAT-7) złożona przez podatnika.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • siedem + sześć =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Korekta deklaracji

Od ponad roku prowadzę działalność gospodarczą. Zakupiłam towar spoza Unii Europejskiej. Zapłaciłam cło oraz podatek VAT w Polsce. Zdaje się, że źle rozliczyłam ten zakup. W programie do księgowania użyłam uproszczonej procedury importowej, a chyba należało rozliczyć to jako zwykłą fakturę na podstawie dokumentu SAD. Zauważyłam, że w związku z tym równocześnie generowana jest faktura wewnętrzna, która zeruje VAT i trochę przekłamuje deklarację VAT-7. Boję się, że będę miała problemy z urzędem skarbowym. Czy w takiej sytuacji mogę złożyć korektę deklaracji? Czy fakt, iż zakup był dokonany w drugim kwartale*, spowoduje dodatkowe komplikacje? Czy ten „nadpłacony” podatek zostanie mi zwrócony?

 

Korekta PIT, czynny żal i właściwy urząd skarbowy

Zorientowałam się, że w moich zeznaniach PIT za ostatnie cztery lata popełniłam drobny błąd przy obliczaniu podatku, w wyniku czego mam łącznie ok. 100 zł niedopłaty. Wiem, że powinnam złożyć korekty i zapłacić zaległy podatek z odsetkami. Czy grozi mi jakaś kara? Czy powinnam złożyć (jak?) „czynny żal”? Gdzie zgłosić te korekty, skoro miesiąc temu się przeprowadziłam i zmieniłam urząd skarbowy?

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »