Mamy 10 755 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Kontakt z klientami poprzedniej firmy

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 01.03.2017

Przez kilka lat pracowałem dla firmy z branży kosmetycznej. Obecnie firmy tej nie ma już na rynku polskim, ale mi została baza adresów i namiarów na klientów. Sam także prowadzę biznes w tej branży i zastanawiam się nad pewną sprawą. Czy mogę wysłać oferty mojej hurtowni, korzystając z listy kontaktów z klientami poprzedniej firmy? Czy nie narażę się na jakieś zarzuty?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

W pierwszej kolejności należy sobie zadać pytanie, czy dane dotyczące firm lub osób, które zarządzając firmami, do których miał Pan niegdyś wgląd, są danymi podanymi do publicznej wiadomości, tj. czy do tych danych może Pan uzyskać dostęp, dochowując choćby minimum staranności.

 

W tego rodzaju sprawach bardzo często należy sprawdzić, czy są rankingi firm w danych dziedzinach, które pozwalają na dotarcie do poszczególnych osób prawnych, przedsiębiorców. Jeżeli jest Pan w posiadaniu kontaktów do form, które znane są w swojej branży, moim zdaniem nie powinien się Pan niczego obawiać.

 

Pragnę wyraźnie podkreślić, iż samo Państwo daje nam możliwość niemal nieograniczonego wglądu do danych osób prowadzących działalność gospodarczą bądź do podmiotów będących osobami prawnymi.

 

W odniesieniu do osób prawnych wskazać należy na stronę: https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu 

W odniesieniu do przedsiębiorców https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx

 

Za pomocą urządzeń ogólnodostępnych jest Pan w stanie dotrzeć niemal do każdego przedsiębiorcy, który działa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wymagane jest posiadanie wiedzy podstawowej, jak choćby nazwa firmy, NIP itd.

 

Mając na uwadze powyższe, jeżeli jest Pan w posiadaniu danych do firm, które znane są w swojej branży, nie widzę podstaw do obaw, bowiem po pierwsze dane tych firm nie są poufne, po drugie dane są ogólnodostępne.

 

Moim zdaniem o ile zamierza Pan skierować swoją ofertę do dotychczasowych firm, z którymi współpracował Pan jako prezes zarządu zagranicznej firmy kosmetycznej, winien Pan ją ubrać w słowa, które potwierdzą uzyskanie danych ww. firm drogą ogólnodostępną. Z treści oferty winien wynikać sposób wejścia w posiadanie danych firmy i wskazanie zainteresowania współpracą z uwagi na zbliżony profil działalności podmiotów.

 

Reasumując, należy sobie zadać podstawowe pytanie, czy kontakty, które Pan posiada, nie piszę w tym miejscu o numerach telefonu, lecz nazwach podmiotów (w szerokim tego słowa znaczeniu), z którymi współpracował Pan dotychczas, są powszechnie znane, tj. adres, nazwa firmy itp. Jeżeli tak, nie widzę podstaw do możliwości skierowania do tych podmiotów swoich ofert.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 8 minus 4 =

»Podobne materiały

Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych

Prowadzę działalność gospodarczą w Internecie, korzystam w tym celu z Allegro. Przez kilka lat zgromadziłem sporą bazę danych osobowych klientów. W najbliższym czasie chciałbym założyć własny sklep internetowy. Czy mogę legalnie wykorzystać zgromadzone dane w celu mailowego poi

Sprzedaż baz danych zagranicznym klientom

Nasza firma ma zamiar skupować (tworzyć) bazy danych polskich firm i sprzedawać je zagranicznym klientom. Jakie wymogi lub zezwolenia musimy spełnić? Jaki obowiązuje VAT w przypadku sprzedaży za granicę? Czy nasi klienci zza granicy muszą od tych baz odprowadzić podatek? Jak wygląda dosta

Dochodzenie praw przed sądem a ochrona danych osobowych

Czy wykorzystywanie wyłącznie przed sądem danych osobowych pracowników firmy, w której pracowałem, w celu udowodnienia pracy w nadgodzinach, może być przedmiotem dochodzenia jakichkolwiek praw przez byłego pracodawcę w myśl ustawy o ochronie danych osobowych? Chodzi o maile, dokumenty oso

Zbycie usługi subskrypcyjnej

Przedsiębiorca A świadczy usługę subskrypcyjną SMS MT. Usługę subskrypcyjną można zamówić przez stronę www, której właścicielem jest Przedsiębiorca A. Przedsiębiorca A pozyskał klientów/subskrybentów na usługę MT Pogoda. Numer, na którym świadczona jest usługa (poprzez któr

Sankcje za przetwarzanie danych, których przetwarzanie nie jest dopuszczalne

Art. 49 ust. 1 mówi o sankcji za przetwarzanie danych osobowych, których przetwarzanie nie jest dopuszczalne, albo za przetwarzanie bez uprawnienia do tego przetwarzania. Z brakiem uprawnienia do przetwarzania mamy do czynienia w przypadku przetwarzania danych w imieniu administratora danych bez j
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »