Mamy 7294 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Konkubina

Zastanawiasz się, jakie prawa ma konkubina? Czy konkubina dziedziczy po swoim konkubencie? Czy konkubinat jest w ogóle uregulowane w prawie i jakie ryzyko wiąże się z życiem w konkubinacie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z konkubinatem znajdziesz poniżej.

 Konkubinat jest instytucją w Polsce niesformalizowaną. W świetle przepisów prawa Pani partner jest dla Pani osobą obcą. Jako konkubina nie ma Pani takich uprawnień, jakie miałaby Pani, gdyby była Pani żoną swojego partnera.

Jako konkubina nie dziedziczy Pani po swoim partnerze w sytuacji, w której doszłoby do dziedziczenia ustawowego. Konkubent nie zalicza się do kręgu spadkobierców ustawowych. Gdyby Pani partner sporządził testament, to nie odbędzie się dziedziczenie ustawowe, lecz dziedziczenie testamentowe.

(…)

Należy również pamiętać, że jako konkubina nie może Pani skorzystać z ulg w zapłacie podatku od spadku. Jako żona mogłaby Pani uzyskać zwolnienie w zapłacie podatku. Co więcej, jako konkubina, która dziedziczy po swoim partnerze, zostanie Pani zaliczona do III grupy podatkowej, co wiązać się będzie z zapłatą podatku od spadku w największej wysokości.

Jako konkubina będzie miała Pani trudności z przeprowadzeniem pogrzebu swojego partnera. Wyprawienie pogrzebu przez konkubenta nie jest niemożliwe, ale jeżeli syn Pani partnera będzie chciał zająć się pogrzebem, to będzie miał do tego pierwszeństwo.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Stały klient Tomasz
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Iwona
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Agnieszka
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Krzysztof
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Danuta
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Maciej
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Tomasz
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Małgosia
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Joanna
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
Roman
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Zbyszek
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jarek
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Piotr
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Roksana
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.
Krzysztof

 To, że pozwalał Pan byłej konkubinie na nieodpłatne korzystanie z lokalu mieszkalnego, którego jest Pan właścicielem, nie oznacza, że konkubina nie powinna uczestniczyć w kosztach związanych z zamieszkiwaniem – opłatami za energię elektryczną, wodę, gaz itp. Nieodpłatność użyczenia oznacza bowiem, że nie żąda Pan wynagrodzenia za używanie przez byłą konkubinę Pana mieszkania (czynszu). Uiszczanie opłat za media zużyte w związku z zamieszkiwaniem w użyczonym mieszkaniu nie jest uiszczaniem wynagrodzenia za używanie lokalu.

Z uwagi na powyższe może Pan żądać od swojej byłej konkubiny zapłaty części poniesionych przez Pana opłat za media.

Natomiast jeżeli wymieni Pan zamki w drzwiach i nie wpuści Pan byłej konkubiny do mieszkania, narazi się Pan na postępowanie o przywrócenie posiadania. Jeżeli Pana konkubina wystąpi do sądu o przywrócenie naruszonego posiadania, sąd z pewnością nakaże Panu przywrócenie posiadania.

(…)

Jeżeli nie wpuściłby Pan byłej konkubiny do mieszkania, to w razie ewentualnego wezwania przez nią policji funkcjonariusze powinni wskazać jej, że sprawa ma charakter sprawy cywilnej o ochronę posiadania, i poradzić, aby skierowała przeciwko Panu sprawę na drogę postępowania sądowego. Często zdarza się, że policja w takich wypadkach wprowadza do lokalu osobę, zwłaszcza jeżeli jest ona zameldowana na pobyt stały w lokalu.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w Pana sytuacji będzie próba załatwienia sprawy poprzez wypowiedzenie umowy użyczenia i wezwanie byłej konkubiny do opuszczenia lokalu w danym terminie, i ewentualne skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego, naliczenie odszkodowania za bezumowne korzystanie z Pana lokalu i egzekwowanie tego odszkodowania na drodze postępowania egzekucyjnego, jeżeli nie będzie ono płacone. Ewentualnie może Pan zawrzeć z byłą konkubiną umowę najmu i pobierać od niej czynsz za najem. Musi się Pan jednak liczyć z tym, że ewentualne postępowanie sądowe może być dość przewlekłe.

Zmiana zamków w drzwiach i niewpuszczenie byłej konkubiny do mieszkania może skłonić byłą konkubinę do skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego i nakazania Panu dopuszczenia jej do władania lokalem. Oczywiście może się zdarzyć, że w takiej sytuacji Pana była konkubina nie będzie dochodziła swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego.    Przeczytaj pełną treść

 

 Kwestia rozliczeń majątkowych po ustaniu trwałego związku faktycznego (konkubinatu) nie została uregulowana w przepisach prawa. Z całą pewnością do rozliczeń po ustaniu konkubinatu nie mogą znaleźć zastosowania zawarte w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym przepisy dotyczące stosunków majątkowych małżeńskich, w tym rozliczeń następujących po ustaniu wspólności. Oznaczałoby to bowiem zrównanie w pewnym zakresie małżeństwa oraz związku nieformalnego, do czego brak jest podstawy prawnej (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 30 stycznia 1986 r., III CZP 79/85). Orzecznictwo zdecydowanie odrzuca zastosowanie przepisów prawa rodzinnego w stosunku do konkubinatu.

Majątkiem wspólnym konkubentów są wszystkie przedmioty majątkowe przez nich wspólnie nabyte. Jeżeli konkubenci nabywają jakąś rzecz wspólnie, stają się współwłaścicielami tej rzeczy w częściach ułamkowych.

Przy majątkowym rozliczeniu konkubinatu w rachubę wchodzą przepisy prawa cywilnego związane ze współwłasnością w częściach ułamkowych wraz z jej zniesieniem, o spółce cywilnej oraz o bezpodstawnym wzbogaceniu.

Nie budzi wątpliwości konieczność dokonywania rozliczeń pomiędzy osobami, które pozostawały w stałym związku faktycznym (konkubinacie). Jednak wśród prawników, w doktrynie i orzecznictwie nie ma zgody co do podstawy prawnej rozliczeń majątkowych pomiędzy konkubentami. Wskazywane są następujące możliwości: odpowiednie (lub analogiczne) zastosowanie przepisów o wspólności majątkowej małżeńskiej (pogląd reprezentowany najrzadziej), zastosowanie przepisów o współwłasności w częściach ułamkowych i znoszeniu tej współwłasności, zastosowanie przepisów o spółce cywilnej oraz zastosowanie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.    Przeczytaj pełną treść

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

 

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

Treści powiązane

Konkubinat a dziedziczenie mieszkania po śmierci konkubenta
Od 20 lat żyję z mężczyzną bez ślubu. W międzyczasie kupiliśmy nieruchomość, która jest zapisana na mojego konkubenta. Jak wyglądają sprawy dziedziczenia? Z naszego związku nie mamy dzieci. Ja mam syna z poprzedniego małżeństwa – jakie on ma prawo do dziedziczenia?

Zakup mieszkania w konkubinacie i dziedziczenie
Zakupiłam z moim partnerem mieszkanie (jako współwłaściciele na prawach własności po 1/2). Mój partner uczestniczy tylko i wyłącznie jako współwłaściciel w umowie i jako współkredytobiorca w banku. Partner posiada z poprzedniego małżeństwa 2 dzieci. Wspólnie mamy jedno. Moje pytanie dotyczy dziedziczenia lub ewentualnego rozpadu związku - otóż chcę zabezpieczyć córkę w razie ewentualnej śmierci mojej lub mojego partnera (zamierzamy wziąć ślub): 1) Czy wystarczy, że w akcie notarialnym (będzie zawierany ze spółdzielnią w tym roku) zmienimy stosunek własności np. z 50% na 90%? Czy dzięki temu nasze wspólne dziecko odziedziczy moją większą część? 2) Czy powinniśmy raczej zawrzeć intercyzę, określającą wysokość wkładu, jaki wnieśliśmy do tego mieszkania?

Alimenty na córkę żyjącą w konkubinacie
Moja córka, żyjąca od ponad 2 lat w konkubinacie, pozwała mnie o alimenty. Do końca ubiegłego roku płaciłem za wszystko, ale mam tego dość. Jej konkubent pracuje i bardzo dobrze zarabia, czy mam jakieś szanse, aby uniknąć płacenia? Córka ma 24 lata i studiuje. Nie chodzi o miganie się od obowiązków, ale ze strony córki spotkało mnie wiele przykrości. Powiem tylko, że ona wraz ze swoim konkubentem oraz moją eksżoną wyrzuciła mnie z domu, wymienili zamki w drzwiach, zabierając wszystko, co posiadałem, wszystkie dokumenty, także te, które pozwalały mi na uzyskanie lepszej pracy. Co w takim wypadku z zasadami współżycia społecznego?

Kontakty byłego męża z dziećmi w domu konkubiny
Jestem od kilku lat rozwódką i ma pod swoją opieką dwoje małoletnich dzieci. Były mąż od około roku jest związany z pewną kobietą i u niej mieszka. Syn po ostatniej wizycie oświadczył mi, że nie chce jeździć do niej do domu i widywać się z tatą w jej obecności. Moje pytanie brzmi, czy mogę przekazać jego postanowienie ojcu i zażądać, aby wizyty dzieci odbywały się pod nieobecność tej pani, czy też muszę wkraczać na drogę sądowną? Dodam, że były mąż i ta kobieta nie żyją w zalegalizowanym związku.

Konkubinat a alimenty
Od kilku miesięcy żyję w konkubinacie. Mój partner jest od kilku lat po rozwodzie i ma syna. Alimenty płaci terminowo, w zasądzonej wysokości. Była żona w rozmowach telefonicznych z moim partnerem mówi o potrzebie podwyższenia alimentów. Moje dochody kilkakrotnie przewyższają zarobki partnera. Czy ja, jako obca osoba dla tej kobiety, mogę zostać pociągnięta do ujawnienia jej albo sądowi swych dochodów i współfinansowania tych alimentów?

Konkubinat a spłata kredytu
Żyję w konkubinacie, mamy dziecko. Posiadamy mieszkanie na kredyt z hipoteką. Wiem, że druga strona posiada zdolność kredytową, żeby przejąć kredyt, ale nie posiada zdolności, by oddać mi połowę wartości mieszkania. Ja mogę przejąć kredyt, jak również spłacić drugą stronę. Druga strona nie chce jednak rozmawiać i nie zgadza się na przepisanie kredytu, dlatego wyprowadzam się, a co za tym idzie – będę ponosiła dodatkowe koszty wynajmu. Czy jest możliwość, a jeśli tak, to jaka, żeby przepisać kredyt na mnie? Nie wiem, jak długo będę w stanie ponosić koszty opłat obu mieszkań (czy nadal płacić raty kredytu i czynsz?). Jak w świetle prawa wygląda sprawa mojej wyprowadzki z dzieckiem? Czy druga strona może mi przeszkodzić bądź zaszkodzić? Jak się przed tym uchronić i uniknąć sytuacji konfliktowych przy dziecku?

Wybrane opinie naszych klientów:

Szybko, rzeczowo – czyli bardzo profesjonalny portal. Nie ruszając się z domu, nie wykonując żadnego telefonu, można dowiedzieć się zawiłych w polskim prawie przepisów prawnych. Wszystkim potrzebującym takiej porady bardzo polecam. Trzymać tak dalej. Mało którą polską firmę można pochwalić za taką profesjonalność.

Wiola

Świetnie działające e-biuro prawne! Otrzymałam wyczerpującą informację za przyzwoitą opłatę. Jasno, rzetelnie, czytelnie. Dziękuję. Odtąd polecam każdemu ze swoich znajomych, zanim „pobiegną do typowej papugi dać się oskubać”. Tylko tak dalej, proszę Państwa.

Aleksandra

Jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony kompletnością i czytelnością odpowiedzi na moje pytania. Będę korzystał z Państwa usług w przyszłości. Niewątpliwą przewagą tego rodzaju usług jest odpowiedź pisemna, służąca jako źródło wiedzy i nauki na przyszłość.

Pozdrawiam,

Rafał

Porada fachowa. Czas oczekiwania na odpowiedź – krótki. Korzystamy już drugi raz z porad eporady24 i jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno jeśli chodzi o czas realizacji, jak i stronę finansową. Polecamy wszystkim tego typu usługi, ponieważ w porównaniu z tradycyjną formą porady, tzn. wizytą u prawnika, jest znacznie wygodniejsza, tańsza i dużo szybsza, że o czasie nie wspomnę.

Krzysztof

Bardzo szybka i staranna odpowiedz! Wątpię, czy tyle wyjaśnień uzyskałabym w czasie bezpośredniej wizyty u prawnika, i za tak rozsądną cenę! Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Teresa

Świetny serwis. Odpowiedź uzyskałem nawet wcześniej, niż się tego spodziewałem – mam wrażenie, że niektórzy prawnicy pracują tutaj nawet w nocy :-)

Krzysztof

Dzięki za pomoc. Czytając wcześniej opinie o was, nie dowierzałam, że jesteście tacy dobrzy, ale teraz, po otrzymaniu porady, muszę przyznać, że jesteście świetnie zorganizowani.

Powodzenia,

Irena

Odpowiedzi mi udzielone były dla mnie zwykłego „śmiertelnika” nie mającego na co dzień do czynienia ze zwrotami prawnymi jasne i zrozumiałe. Kontakt z Zespołem bardzo miły. Jestem BARDZO ZADOWOLONY!!! Jeśli kiedykolwiek przyjdzie mi jeszcze raz prosić o poradę prawną to na pewno skorzystam z pomocy Prawników tego Portalu choć może z drugiej strony lepiej żeby nie było już takich okazji;)

Tomasz

Szybka i fachowa odpowiedź na moje pytanie. Oby tak dalej. Dlaczego tak nie robią inni prawnicy?

Arkadiusz

Jestem zadowolony: szybka porada, maksymalnie wyczerpująca i bardzo tanio. Serdecznie polecam

Józef

Przeczytaj wszystkie opinie »
wizytówka Szukamy prawników »