Mamy 7306 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem karnym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Kara za posiadanie suszu roślinnego

Autor: Łukasz Obrał • Opublikowane: 03.04.2008

Półtora miesiąca temu znaleziono przy mnie 5 gramów suszu roślinnego. Przyznałem się do winy. Po około 5 tygodniach zostałem wezwany w celu rozpoznania osoby, od której zakupiłem susz – stawiłem się w terminie. Od tamtego czasu nie mam żadnej informacji zarówno z policji, jak również z prokuratury. Czego mogę się spodziewać i jakier kary ze strony policji oraz prokuratury?

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Stały klient Tomasz
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Iwona
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Agnieszka
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Krzysztof
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Danuta
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Maciej
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Tomasz
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Małgosia
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Joanna
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
Roman
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Zbyszek
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jarek
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Piotr
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Roksana
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.
Krzysztof

Opisane zdarzenie wskazuje, że dopuścił się Pan przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1485).

 

Zgodnie z wymienionym artykułem: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (…) W wypadkach mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

 

W toku postępowania złożył Pan wniosek o dobrowolne poddanie się karze. We wniosku tym wskazał Pan, jakiej karze chce się Pan poddać.

 

Dobrowolne poddanie się karze jest uregulowane w art. 387 § 1 Kodeksu postępowania karnego, który mówi, że, do chwili zakończenia pierwszego przesłuchania wszystkich oskarżonych na rozprawie głównej, oskarżony, któremu zarzucono występek, może złożyć wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego; jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z urzędu.

 

Istnieje możliwość, aby sąd warunkowo umorzył wobec Pana postępowanie karne. Takie rozwiązanie byłoby dla Pana bardzo korzystne, ponieważ nie znalazłby się Pan w rejestrze skazanych jako osoba karana. Z pewnością ma to niebagatelne znaczenie choćby dla Pańskiej kariery zawodowej.


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Zgodnie z art. 66 § 1 sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy nie karanego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że – pomimo umorzenia postępowania – będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.

 

Warunkowe zawieszenie postępowania karnego następuje na okres próby, który wynosi od roku do 2 lat i rozpoczyna się z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia.

 

Aby skorzystać z dobrodziejstwa warunkowego umorzenia postępowania karnego, powinien Pan złożyć w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia przeciwko Panu, wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego.

 

We wniosku musi Pan wskazać, że okoliczności popełnienia przez Pana przestępstwa nie budzą wątpliwości, że przyznał się Pan do jego popełnienia i że czynnie współpracował z organami wymiaru sprawiedliwości. Powinien Pan nadmienić, że Pańska wina nie była znaczna, jak i stopień szkodliwości społecznej czynu jest niewielki.

 

W uzasadnieniu wniosku powinien Pan wskazać, że dotychczas nie naruszał Pan norm karnych, że narkotyki były na własny użytek, że nie używa ich Pan w ogóle, a to, że posiadał je było incydentalne. Powinien Pan również odwołać się do swego młodego wieku oraz wykazać, że wyrok skazujący utrudni Panu start w dorosłe życie.

 

We wniosku może Pan wytłumaczyć, że popełnienie przez Pana przestępstwa było wynikiem nierozwagi, a nawet śmielej – „głupoty”. Proszę podkreślić, że w środowisku studenckim używanie narkotyków jest rozpowszechnione i Pan incydentalnie chciał eksperymentować z narkotykiem.

 

Proszę wskazać, że nie zna się Pan na przepisach prawa, że wniosek o dobrowolne poddanie się karze złożył Pan zgodnie z sugestią prowadzących postępowanie (zapewne tak było) i że zgodził się Pan złożyć taki wniosek, aby jak najszybciej zakończyć postępowanie przeciwko Panu.

 

Musi Pan również zapewnić, że nie istnieje żadne ryzyko, aby w przyszłości miał Pan popełni podobne przestępstwo, a nawet, że – nie popełni Pan żadnego przestępstwa. Proszę również wspomnieć, że już samo postępowanie karne było dla Pana bardzo dolegliwe.

 

Aby zwiększyć swoje szanse, może Pan zaproponować sądowi, aby, umarzając warunkowo postępowanie karne, zastosował wobec Pana środek karny w postaci świadczenia pieniężnego na rzecz organizacji zajmującej się pomocą narkomanom.

 

Aby złożyć wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego, musi Pan poczekać na zakończenie dochodzenia. Gdy to nastąpi, prowadzący dochodzenie skierują do sądu akt oskarżenia przeciwko Panu wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Sąd wyznaczy posiedzenie i wtedy otrzyma Pan wezwanie na rozprawę. Wówczas powinien Pan złożyć do sądu wniosek o zastosowanie w Pana przypadku warunkowego umorzenia postępowania.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

Komentarze (8):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 6 minus 4 =

02.01.2013

Witam serdecznie, mam pytanie odnosnie posiadania małej ilości narkotyków
przed sylwestrem mnie i kolege złapała policja i przy mnie znaleziono 1,13 gram amfetaminy. Całą wine wziąłem na siebie aby koledze kłopotów nie robić. Nigdy wcześniej nie byłem karany i nie miałem doczynienia z policją, na mój plus jest to że w protokole zatrzymania mam wpisane że oddałem narkotyk dobrowolnie i dodatkowo jestem chory na epilepsje moje pytanie jest takie: jakie moge mieć przez to konsekwencje i czy ze względu na moją chorobe moge liczyć na jakieś okoliczności łagodzące.

windy


Od redakcji ePorady24: Nasi prawnicy nie udzielają odpowiedzi na pytania zadane poprzez opcję komentarza do tekstu. Proszę wpisać pytanie w okienku pod komentarzami czytelników.

21.06.2012

witam ja też mam problem złapano nas na przewozie poł kilograma anfetaminy cudem wyszliśmy...bo był długi weekend i nikomu sie nie chciało chyba pracowac oczywiscie nie powiedzielismy nic i teraz zaczynaja nas dreczyć panowie chca zebysmy sie przyznali do wczesniejszego jakis rzekomy kilogram wczesniej o ktorym my nic nie wiemy prosze o jakąś podpowiedz pozdrawiam

adam

14.06.2012

No dobra, a jeśli miał 3 gramy suszu na użytek własny, czy też podlega karze?

nina

31.05.2012

Teraz czeka na Ciebie wyrok ale ulicy

vsd

31.03.2012

pomysl ze ten ktorego wskazałes ryzykowal miedzy innymi dla ciebie a ty bezczelnie go dałes po co wogole palisz skoro sprzedajesz dealerów! jak zamkna wszystkich to skad wezmiesz! szkoda gadac...

SHX

31.03.2012

jak można tak pisać o tym na forum masakra co za ludzie co za świat jeśli nie byłeś wcześniej karany to nic ci nie zrobia a na przyszłość poczytaj co ci grozi za wybryki zanim je zrobisz kuchnia mam nadzieje ze cie nieznam i nie poznam

krk

24.08.2011

mam pytanie.3 lata temu maz z kolegami mial srednia ilosc narkotykow,koledzy dostali grzywne i zawieszenie kary a maz ma odrebne postepowanie.Teraz po 3 latach ma sprawe i jest jako oskarzony,prokurator chcial grzywne i zawieszenie kary a sad sie nie przychylil do wniosku prokuratora,poniewaz maz byl juz karany ale nie za narkotyki,siedzial 3 lata ale to juz dawno.Co mu teraz grozi czy zostanie skazany na odsiedzenie w ZK,czy ma szanse na wybronienie sie jescze by dostac zawieszenie kary?Bardzo prosze o udzielenie mi odpowiedzi.Dodam ze maz chce sie bronic tym iz choruje na cukrzyce no i tym ze poszedl na samoukaranie

kinia

24.08.2011

Czyli doniosłeś od kogo kupiłeś ... Co za człolwiek z ciebie . Obyśmy jak najmniej spotykali takich jak ty w swoim życiu . Tego życze wszystkim .

maciekkrk

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem karnym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

List z narkotykami

Wiem od sąsiada, że rano była u mnie policja. Domyślam się, że chodzi o list z narkotykami, który musieli przechwycić na poczcie. Znajomy zamówił na mój adres, ale na swoje imię i nazwisko narkotyki (twarde) z Holandii. Dodam, że jego imię i nazwisko jest bardzo typowe i często spotykane. Powiedział mi o przesyłce już po fakcie. Co mam powiedzieć, jak już policja mnie zastanie i zapytają o ten list? Jakie grożą mi konsekwencje karne? Wspomnę jeszcze, że to mieszkanie niedawno odkupiłem od pary narkomanów, dość znanych na mieście. Jak powinienem się bronić?

wizytówka Szukamy prawników »