.
Mamy 13 359 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Kara grzywny w zamian za pozbawienie wolności

Jeżeli sąd wydał już postanowienie o zamianie kary grzywny na karę pozbawienia wolności, to czy można jeszcze zapłacić grzywnę i złożyć jakieś pismo wyjaśniające?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z przepisem art. 47 § 2 Kodeksu karnego wykonawczego „od zastępczej kary pozbawienia wolności lub wykonywania pracy, o której mowa w art. 45 § 1, skazany może się w każdym czasie zwolnić przez złożenie kwoty pieniężnej przypadającej jeszcze do uiszczenia tytułem grzywny”. Natomiast stosownie do § 1 tego artykułu „jeżeli grzywna została uiszczona w części, prezes sądu lub upoważniony sędzia zarządza zmniejszenie kary zastępczej w sposób odpowiadający stosunkowi kwoty zapłaconej do wysokości grzywny”.

 

Mając zatem powyższe na uwadze, powinien Pan w pierwszej kolejności zasięgnąć w sądzie informacji odnośnie numeru rachunku bankowego, na który grzywnę powinien Pan uiścić, a następnie wnieść do sądu pismo wraz z załączonym dowodem uiszczenia tej grzywny, wnosząc o zarządzenie uznania kary za wykonaną i zwolnienia Pana od obowiązku odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 2 plus 3 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl