Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Jednak to nie koniec podatkowego Eldorado – nowa umowa z Emiratami Arabskimi najwcześniej od 2016 r.

Autor: Jakub Bonowicz • Opublikowane: 21.11.2014

W wielu artykułach można spotkać nieprawdziwe informacje dotyczące tego, iż od dnia 1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie zmieniona wersja umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, likwidująca wiele przywilejów podatkowych (m.in. zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym w obu państwach wynagrodzeń dyrektorów spółek zarejestrowanych w ZEA). Tymczasem…

Jakub Bonowicz

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Zgodnie z art. 14 Protokołu zmieniającego Umowę: „Umawiające się Państwa poinformują się wzajemnie drogą dyplomatyczną w formie pisemnej o zakończeniu wewnętrznych procedur prawnych, niezbędnych do wejścia w życie niniejszego Protokołu. Niniejszy Protokół wejdzie w życie pierwszego dnia trzeciego miesiąca następującego po dniu otrzymania późniejszej z not, o których mowa powyżej i jego postanowienia będą miały zastosowanie w obu Umawiających się Państwach:

 

a) W odniesieniu do podatków potrącanych u źródła, do kwot dochodu osiągniętego w dniu 1 stycznia lub po tym dniu w roku kalendarzowym następującym po roku, w którym niniejszy Protokół wejdzie w życie;

b) W odniesieniu do pozostałych podatków od dochodu, od podatków należnych za rok podatkowy, rozpoczynający się w dniu 1 stycznia lub po tym dniu w roku kalendarzowym następującym po roku, w którym niniejszy Protokół wejdzie w życie”.

 

W praktyce oznacza to, iż najpierw Polska musi otrzymać od Emiratów notę, z której wynika, iż zakończono procedury prawne, niezbędne do wejścia w życie Protokołu. Do dnia dzisiejszego Polska takiej noty jednak nie otrzymała.

 

Tymczasem Protokół może wejść w życie dopiero po upływie 3 miesięcy od otrzymania takiej noty. Zatem nawet gdyby Polska otrzymała taką notę w dniu 22 listopada 2014 r., to Protokół wszedłby w życie dopiero 23 lutego 2015 r.

 


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Wejście w życie Protokołu nie oznacza jednak, że ma on od razu zastosowanie. Zgodnie z tym, co podano wyżej, zastosowanie ma on dopiero do podatków od dochodu osiągniętego od 1 stycznia w roku kalendarzowym następującym po wejście w życie Protokołu. Skoro protokół może wejść w życie najwcześniej w 2015 r., to zastosowanie będzie miał dopiero do dochodów osiąganych w 2016 r.

 

Na dzień dzisiejszy brak informacji, czy w ogóle i kiedy prace w Emiratach dotyczące zmiany Umowy zostaną zakończone.

 

W praktyce oznacza to, iż mając spółkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jej dyrektor (będący polskim obywatelem i rezydentem) nie zapłaci podatku dochodowego od wynagrodzenia dyrektorskiego ani w Emiratach, ani w Polsce.

 

 

Informujemy, że świadczymy pomoc prawną w zakładaniu spółek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Stan prawny obowiązujący na dzień 21.11.2014

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • siedem + II =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

 

»Podobne materiały

Zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn od 2016 r.

Większość zmian ma charakter porządkujący, są jednak i zmiany ważne. Należy im przyjrzeć się bliżej.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »