.
Mamy 13 359 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Jak zapobiec opróżnieniu lokalu?

Otrzymałem pismo z administracji – wezwanie do opróżnienia lokalu. Fakt, nie płaciłem, stało się, chcę to odkręcić i mam na to 30 dni, jestem w stanie spłacić całe zadłużenie jednorazowo. Czy jak opłacę zadłużenie, to można to cofnąć? Co robić, żeby zapobiec opróżnieniu lokalu?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Z Pana pytania zrozumiałam, że nie ma jeszcze orzeczonej wobec Pana eksmisji i wszczętego postępowania egzekucyjnego, a jedynie wezwanie do opuszczenia lokalu w terminie 30 dni.

 

W tej sytuacji wcześniej musiał zostać Panu wypowiedziany stosunek prawny, na którego podstawie zajmuje Pan lokal z powodu niepłacenia opłat należnych za to mieszkanie. To bowiem uprawnia właściciela, względnie zarządzającego takim lokalem, do żądania jego opuszczenia.

 

To, że wspomniany stosunek najmu został rozwiązany, nie oznacza jednak, że nie można go ponownie nawiązać i tu upatrywałabym dla Pana szans na pozostanie w tym lokalu.

 

Sugerowałabym w tej sytuacji udanie się do administracji tego lokalu, jak najszybciej, z prośbą o polubowne załatwienie sprawy. Powinien Pan poinformować o chęci zapłaty całego zadłużenia, wyjaśnić jakąś szczególną sytuacją życiową, na którą na przykład nie miał Pan wpływu, powstanie tego zadłużenia i poprosić o nawiązanie ponownej stosunku prawnego umożliwiającego Panu dalsze zamieszkiwanie w lokalu. Względnie można to zrobić w ten sposób, że wypowiedzenie, za Pana zgodą, zostanie cofnięte. W obu przypadkach skutek będzie ten sam.

 

Niestety, jeśli już raz dokonano wypowiedzenia, należy teraz skłonić właściciela do zmiany zdania. Ponieważ właścicielowi zależy na tym, aby korzystający z mieszkania regulował należności za zamieszkiwanie, sądzę, że argument, iż wpłaci Pan całość zadłużenia, może być dla Pana bardzo dobrym argumentem w negocjacjach.

 

Proszę zatem jak najszybciej udać się do administracji i próbować wynegocjować bądź nową umowę, bądź cofnięcie wypowiedzenia.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 8 minus V =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl