.
Mamy 13 116 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Import i eksport towarów wewnątrz Unii Europejskiej

Autor: Artur Nowak • Opublikowane: 27.08.2010

W Anglii mamy zarejestrowaną firmę importowo-eksportową. Czy przywożąc nowe ubrania z Anglii i Niemiec do polskich sklepów i hurtowni, musimy posiadać jakieś rejestracje lub pozwolenia? Czy jest to zwykły handel między sąsiadami z Unii Europejskiej? Czy wystarczy wystawiać rachunki za poszczególne partie odzieży?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

W opisanym stanie faktycznym nie będą Państwo mieli obowiązku rejestracji jakiejkolwiek jednostki w Polsce, np. w postaci oddziału czy przedstawicielstwa (aczkolwiek jest to możliwe).

 

Jedynym obowiązkiem w tej sytuacji będzie wystawienie faktury na wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, zaś odbiorca rozliczy podatek VAT w ramach WNT w Polsce. Nie wystąpi z tych względów również obowiązek zarejestrowania się dla celów VAT. Obowiązek taki wystąpiłby natomiast, gdybyście Państwo rozpoczęli wykonywanie czynności opodatkowanych na terytorium kraju. Wówczas rejestracji należy dokonać przed wykonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 2 minus 0 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl